Oficjalna premiera Suunto 9 za nami

W miniony czwartek w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu, odbyła się oficjalna premiera nowego zegarka Suunto 9. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszym produktem fińskiej firmy, a także uzyskać wszelkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Warto zaznaczyć, że spotkanie było transmitowane w internecie na profilu facebookowym Sklepu Biegacza, tym samym internauci również mieli okazję aktywnie uczestniczyć w spotkaniu oraz konkursie, który towarzyszył prezentacji.

Na spotkaniu obecni byli także zawodnicy Salomon Suunto Teamu: Natalia Tomasiak i Piotr Hercog, który dodatkowo opowiedział o swoich biegowych projektach.

Przypomnijmy, że nowy model Suunto 9 jest obecny na polskim rynku od 26 czerwca, a jego dominującą cechą jest bateria, której praca sięga 120 godzin. Technologia inteligentnej baterii zapewnia niezwykle długi czas działania źródła zasilania, odpowiedni do wszystkich aktywności z wykorzystaniem GPS.

Inteligentna bateria

Suunto 9 to multisportowy zegarek z GPS, zaprojektowany z myślą o zawodnikach, którzy wymagają od swoich zegarków sportowych tego, co najlepsze. Model Suunto 9 wyposażony jest w baterię o długim czasie działania (do 120 godzin z GPS) oraz inteligentny system zarządzania energią źródła zasilania z inteligentnymi przypomnieniami. Dzięki temu zegarek działa tak długo, jak to potrzebne. Solidny zegarek Suunto 9 stworzono z myślą o długich, ciężkich treningach i startach w zawodach. Został sprawdzony do granic wytrzymałości w ciągu tysięcy godzin badań w najtrudniejszych warunkach.

Suunto 9

Model Suunto 9 jest zgodny z nową aplikacją Suunto app, która zapisuje treningi, aktywność w ciągu dnia i sen oraz umożliwia udostępnianie zapisów ćwiczeń i komunikację z innymi w ramach społeczności aplikacji Suunto app.

Trzy fabrycznie zdefiniowane tryby baterii – Wydajność, Wytrzymałość i Ultra – zapewniają od 25 do nawet 120 godzin czasu zapisu z włączonym odbiornikiem GPS. Co więcej, można tworzyć niestandardowe tryby baterii w zależności od potrzeb. Na początku rejestracji prezentowany jest szacunkowy czas dalszego działania baterii w bieżącym trybie. Jeśli to nie wystarczy, można w każdej chwili włączyć inny tryb.

Poza trybami baterii model Suunto 9 wyświetla inteligentne przypomnienia, które ułatwiają naładowanie baterii do poziomu potrzebnego podczas następnej aktywności. Zegarek korzysta z historii aktywności użytkownika, by przypominać o konieczności pełnego naładowania baterii przed kolejnym treningiem. Jeśli bateria zacznie się rozładowywać w trakcie ćwiczenia, zegarek automatycznie zasugeruje wybranie innego trybu baterii.

GPS

W czasie bardzo długich biegów żywotność baterii niejednokrotnie jest czynnikiem ograniczającym precyzyjny zapis dystansu i trasy, gdyż odbiornik GPS znacznie obciąża baterię. Wyjątkowy algorytm Suunto FusedTrack™ łączy dane GPS ze wskazaniami czujnika ruchu w celu poprawy dokładności śledzenia trasy i dystansu. To pozwala wydłużyć czas działania baterii poprzez zmniejszenie parametrów pomiaru GPS bez znaczącego spadku dokładności.

Suunto 9

Firma Suunto to ekspert w dziedzinie sportu. Model Suunto 9 wyposażony jest w ponad 80 trybów sportowych oraz zapewnia wygodny pomiar tętna dzięki technologii Valencell Inc. Zegarek oferuje pełną nawigację GPS na trasie, godziny wschodu i zachodu słońca, alarm burzowy i wiele innych funkcji doskonale nadających się dla sportowców i entuzjastów przygód w terenie.

Suunto app

Model Suunto 9 można sparować z nową aplikacją Suunto app, by śledzić wszystkie treningi i starty, jak też obserwować długoterminowe tendencje, w tym trendy dziennej aktywności i snu. W prosty sposób można udostępniać najlepsze osiągnięcia i łączyć się z innymi członkami społeczności aplikacji.

Połączenie z telefonem komórkowym ułatwia organizowanie codziennych zajęć poprzez wyświetlanie alertów o połączeniach przychodzących, wiadomości i powiadomień na ekranie zegarka. Aplikacja Suunto app jest dostępna w sklepie App Store i Google Play.

Najwyższej jakości materiały i dopracowana konstrukcja stanowią świetne uzupełnienie zalet tego zaprojektowanego i wyprodukowanego w Finlandii zegarka o niezwykłych możliwościach. Bezel (pierścień) oraz przyciski ze stali nierdzewnej, szafirowe szkło krystaliczne oraz solidną obudowę połączono z miękkim i wytrzymałym silikonowym paskiem, który zapewnia komfort noszenia. Suunto 9 będzie jest dostępny na rynku od 26 czerwca w dwóch różnych wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 2.499 PLN.

Suunto 9

Wygraj Suunto 9

Prezentacji nowego modelu towarzyszy konkurs którego celem jest wyłonienie najbardziej kreatywnej odpowiedzi na postawione pytanie konkursowe „Dlaczego to Ty miałbyś otrzymać najnowszy zegarek marki Suunto – Suunto 9?”, oraz wysłanie jej poprzez wiadomość email na adres marketing.poland@amersports.com

Konkurs rozpoczął się dnia 12 lipca 2018 r. i trwa do dnia 19 lipca 2018 r. do godz. 23:59.

Informacje na temat Konkursu dostępne są na profilu społecznościowym Sklep Biegacza www.facebook.com/sklepbiegacza

 

Mat.pras