Spartan Race oferuje 1 mln dolarów nagrody za zwycięstwo!

Biegi przeszkodowe rozwijają się bardzo dynamicznie i już dawno przestały być niszową dyscypliną dla znudzonych bieganiem po asfalcie biegaczy. Z roku na rok rośnie frekwencja, podnosi się poziom zawodników, zaczynają pojawiać się zawodowcy a nagrody za wygrane osiągają coraz wyższe kwoty. Jednak oferta szefa Spartan Race, największego cyklu biegów z przeszkodami na świecie wynosi tą młodą jeszcze dyscyplinę, na zupełnie inny poziom. Joe De Sena zaoferował 1 mln dolarów nagrody dla zawodnika, który w 2018 roku zwycięży w trzech zawodach rangi mistrzowskiej! 

Cykl biegów przeszkodowych Spartan Race to światowy numer 1 jeśli chodzi o tą dyscyplinę. Spartańskie imprezy organizowane są w 30 krajach na 6 kontynentach. Teraz Spartan Race będzie nie tylko największym biegiem przeszkodowym na świecie, ale także imprezą, oferującą najwyższą nagrodę finansową. Szef Spartana, Joe De Sena wywindował poprzeczkę bardzo wysoko, dając szansę wygrania 1 mln dolarów każdemu, kto zdobędzie 1 miejsce na wszystkich trzech imprezach Spartan World Championship w 2018 roku.  Choć jak sam przyznaje: – To nie będzie łatwe zadanie.

Jak wygrać 1 mln $?

Spartan Race w 2018 roku trzykrotnie zorganizuje imprezy rangi Mistrzostw Świata, które odbędą się na trzech kontynentach i przyciągną sportowców z prawie 40 krajów. Już same osiągnięcie kwalifikacji do tych wydarzeń jest wielkim osiągnięciem samym w sobie. Zawodnik, który wystartuje w serii Elite i trzykrotnie wygra, zabierze do domu 1 mln dolarów.

Imprezy z cyklu World Championschip organizowane przez Spartan Race w tym roku:
  • World Championship (wrzesień, Tahoe – USA)
  • Trifecta World Championship (listopad, Sparta – Grecja)
  • Ultra World Championship (grudzień, Islandia) – tu trzeba pokonać co najmniej 100 mil

Do nagrody nie kwalifikują się zwycięzcy kategorii wiekowych ani biegu open. W przypadku gdy sztuka trzykrotnego zwycięstwa uda się zarówno zawodnikowi jak i zawodniczce, nagroda w wysokości miliona dolarów zostanie podzielona i oboje zgarną po 500 tysięcy dolarów. W przypadku gdy nikomu nie uda się wygrać w trzech imprezach, nagroda przejdzie na sezon 2020. Warto też wspomnieć, że zaoferowana przez szefa Spartan Race kwota miliona dolarów jest nagrodą dodatkową, a więc zwycięzcy otrzymają także nagrody wynikające z regulaminów imprez World Championschip.

 

GD

źródło: spartan.com