W Pile trasa taka sama jak przed rokiem, tylko lepiej wytyczona

28. Półmaraton PHILIPS Piła ogłosił przebieg trasy biegu, który wystartuje już 2 września. Trasa nie różni się od tej, która obowiązywała w ubiegłym roku. Biegacze ponownie pokonywać będą dwie pętle – małą i dużą. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku trasa zostanie wytyczona zgodnie z atestowanym przebiegiem i dystans będzie liczył dokładnie 21,097km.

Start 28. Półmaratonu PHILIPS Piła usytuowany będzie na al. Wojska Polskiego, w okolicy poczty. Dalej, podczas pierwszej pętli, zawodnicy pobiegną m. in. ulicami: al. Jana Pawła II, Młodych, Zygmunta Starego, Okrzei, Staromiejską, a pierwszą pętlę domkną wbiegając na pl. Zwycięstwa.

Drugą pętlę rozpoczną od al. Piastów, potem pobiegną al. Jana Pawła II, Paderewskiego, al. Niepodległości, Powstańców Wlkp., Łączną, Śniadeckich, Philipsa, Styki, Kossaka, Wawelską, Vivo, Zygmunta Starego, Okrzei, Buczka, a finiszować będą na Placu Zwycięstwa, gdzie zlokalizowana będzie meta.

– W tym roku trasa na pewno zostanie dobrze wytyczona, osobiście o to zadbamy – podkreśla Henryk Paskal, dyrektor Półmaraton PHILIPS Piła – Zdecydowaliśmy się nie wprowadzać żadnych zmian do jej przebiegu, bo abstrahując od zeszłorocznych problemów to trasa zdała swój egzamin. Jest szybka, bez problemu pomieści nawet ponad 4 tysiące biegaczy i jesteśmy przekonani, że 2 września padnie na niej bardzo wiele wartościowych wyników. Oczywiście jak w poprzednich latach nasza trasa ma atest PZLA oraz AIMS.  – dodaje.

Organizatorzy pilskiej połówki przygotowali film z dokładnym przebiegiem trasy wrześniowego biegu.

Nawet 4 tysiące biegaczy na ulicach Piły

28. Półmaraton PHILIPS Piła, który odbędzie się 2 września, już od chwili otwarcia zapisów cieszy się największym zainteresowaniem biegaczy w całej historii pilskiej połówki. Ekspresowe tempo zapisów spowodowało, że na dwa miesiące przed imprezą początkowo przewidziana liczba 3,5 tysiąca miejsc na liście startowej, szybko okazała się niewystarczająca. Na wskutek wielu sygnałów od biegaczy, zwłaszcza od tych, którzy pilski półmaraton wybrali na bieg kończący kompletowanie odznaki Korony Polskich Półmaratonów, organizatorzy przygotowali dodatkowe 500 miejsc na liście startowej. Oznacza to, że we wrześniu na ulicach Piły może pojawić się nawet 4 tysiące biegaczy. Ubiegłoroczny rekordowy półmaraton ukończyło 3624 osób.

Aktualnie na liście startowej znajduje się 3859 zawodników, którzy opłacili swój start. Swój akces zgłosiło już ponad 4300 biegaczy. Do start biegu zostało ponad 7 tygodni. Zgodnie z regulaminem wysokość opłaty startowej za pilski półmaraton to obecnie 95 złotych.

Półmaraton w Pile to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce i drugi najchętniej wybierany bieg przez zdobywców Korony Polskich Półmaratonów.  Możliwość skompletowania kolejnego biegu do odznaki KPP nie jest jednak jedynym powodem, dla którego zawodnicy tak chętnie przyjeżdżają do Piły. Popularność pilskiego półmaratonu wynika również z płaskiej i szybkiej trasy, która sprzyja osiąganiu dobrych wyników i poprawianiu rekordów życiowych. Kolejnym atutem jest także termin zawodów, który biegacze wybierają na sprawdzenie swojej formy przed jesiennymi maratonami.

Pilski bieg skupia czołowych polskich zawodników ponieważ impreza od 2000 roku odbywa się w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Wrześniowe zawody wyłonią m.in. najlepszych wojskowych biegaczy startujących w ramach Mistrzostw Wojska Polskiego w Półmaratonie.

md