W sierpniu na rynku pojawią się nowe lekkie startówki Nike

Firma Nike zapowiedziała, że na początku sierpnia w ofercie pojawią nowe buty z rodziny Nike Air Zoom Pegasus stworzone w oparciu o wskazówki przekazane przez biegaczy. Mowa o modelu Nike Zoom Pegasus Turbo, który wyróżniać będzie się m.in. lekką podeszwą środkową ZoomX. Jak zapewnia producent, oferuje ona 85 procent zwrotu energii –  najwięcej ze wszystkich pianek stosowanych przez Nike.

Model Nike Pegasus Turbo został zainspirowany modelami startowymi Nike Zoom Vaporfly 4% oraz Nike Zoom Vaporfly Elite, który był wykorzystywany 6 maja 2017 podczas próby bicia rekordu na dystansie maratońskim w ramach projektu Breaking2. Wyłącznie w tych trzech modelach butów wykorzystywana jest podeszwa środkowa ZoomX, która odpowiada za optymalny zwrot energii oraz aerodynamiczny kształt podeszwy pod piętą.

W odróżnieniu od Nike Zoom Vaporfly Elite oraz 4%, Pegasus Turbo jednak nie posiada płytki węglowej w podeszwie. Płytka zwiększa sztywność, pozwalając biegaczom dynamicznie odbić się od trasy. Daje wrażenie szybkości, ale jest także dość twarda. Zdaniem Eliuda Kipchoge i Galena Ruppa, którzy startowali i wygrywali w tych butach najważniejsze maratony, są to idealne modele startowe, ale niekoniecznie sprawdzą się podczas codziennych treningów.  – Biegacze nie zawsze potrzebują tego dodatkowego wybicia przy każdym kroku. Ponieważ pianka ZoomX dostarcza maksymalny zwrot energii, zapewnia biegaczom wrażenie dodatkowego komfortu, którego oczekują podczas codziennych treningów. – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji.

Nike Pegasus Turbo to lekki but startowy, który powinien sprawdzić się również w treningach na szybkich odcinkach. Męski model w rozmiarze 44 waży 238 g, a damski model w rozmiarze 39 – 196 g.

Buty Nike Zoom Pegasus Turbo będą dostępne od 2 sierpnia na stronie internetowej nike.com

mat pras.