30 dni do III Półmaratonu Szpot Swarzędz

9 września punktualnie o godzinie 10:00 na ulice Swarzędza wybiegną uczestnicy półmaratonu. Organizator spodziewa się, że w biegu weźmie udział ponad 1000 biegaczek i biegaczy, chociaż na 30 dni przed imprezą na liście startowej jest 630 osób. Sygnał do startu da wystrzał z armaty Swarzędzkiego Bractwa Kurkowego. Bieg ruszy tradycyjnie  ze swarzędzkiego Rynku.

– Przygotowania wkraczają w decydującą fazę – mówi Ireneusz Szpot, organizator i pomysłodawca tego wydarzenia. – W produkcji są medale, koszulki dla obsługi, przybywa nagród, prowadzone są ostatnie rozmowy z nowymi partnerami naszej imprezy . Co do nagród, to poza pierwszymi sześcioma zawodniczkami i  zawodnikami w kategorii Open, otrzyma je również pierwszych sześć kobiet i mężczyzn w każdej z 10-ciu kategorii wiekowych. Do wygrania będzie także skuter Premium 727. Ta nagroda jednak nie będzie miała nic wspólnego z zajętym miejscem w III Szpot Półmaratonie, a trafi do laureata najlepszego hasła promującego przyszłoroczne wydarzenie, nasz nowy projekt, a mianowicie Bieg Rodzinny, który wystartuje 2 czerwca 2019 roku. – dodał.

Organizatorzy swarzędzkiego biegu reklamują trasę maratonu jako ciekawą i płaską. Ich zdaniem w Swarzędzu pada wiele rekordów życiowych, dlatego tradycyjnie za linią mety zawiśnie na specjalnej konstrukcji Dzwon Rekordzisty,  którym każdy ustanawiający nowy rekord życiowy będzie mógł ten fakt obwieścić całemu światu.

W ubiegłym roku swarzędzki półmaraton ukończyło ponad 1100 biegaczy. Aktualnie na liście startowej jest 630 osób. Określony w regulaminie limit 1,5 tysiąca uczestników raczej nie zostanie osiągnięty. Zapisy do III Półmaratonu Szpot Swarzędz prowadzone są przez stronę www.biegi.szpot.pl, a wpisowe wynosi 60 złotych.

mat pras.

fot. Jerzy i Aldona Kot