Bieg Erasmusa+ przenosi się na PGE Narodowy. Będą biegać na płycie stadionu

Organizatorzy Biegu Erasmusa+ poinformowali, że areną tegorocznej imprezy będzie PGE Narodowy. 29 września do sztafetowych zmagań przystąpią 4-osobowe zespoły, które pokonają łącznie dystans około 8,5 km. W biegu wezmą także udział sztafety zagraniczne, wesprą go wolontariusze z wielu krajów, a wszystko odbędzie się w ramach Europejskiej Nocy Sportu oraz inicjatywy #BeActiveNight.

Organizatorzy spodziewają się, że do biegowego pojedynku stanie blisko 700 osób, biegnąc w 4-osobowych sztafetach, w trzech seriach. Łączny dystans dla drużyny to ok. 8,5 km. Zespoły same decydują, ile okrążeń i w jakiej kolejności pokona każdy uczestnik. Pierwsza z serii ruszy o godz. 17.00. Przed biegiem głównym odbędą się biegi dziecięce rozgrywane w kilku kategoriach wiekowych.

– Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 25 lat istnienia i wspierania rozwoju polskiej edukacji – formalnej, pozaformalnej. Przedszkolaków, uczniów, studentów, seniorów. Pracowników, nauczycieli, liderów… Bieg Erasmusa+ uczci tę niezwykłą rocznicę – a właściwie zrobią to uczestnicy sztafetowych zmagań, pokonując na PGE Narodowym 25 okrążeń. – informuje Biuro Prasowe imprezy.

Bieg zostanie poprowadzony wytyczoną, ogrodzoną trasą po zewnętrznej części płyty stadionu. Na jej środku odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące, spotkania i zajęcia ze znanymi sportowcami, maraton zumby i in. Rodzice będą mogli zostawić dzieci w zamkniętej strefie malucha, pod okiem animatorów.

Wstęp na stadion (na teren, który obejmuje bieg i imprezy towarzyszące) w dniu imprezy jest bezpłatny. Cały dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony na wsparcie innowacyjnego projektu WalkCamp Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, skierowanego do osób po amputacjach.

Impreza po raz kolejny wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. W tym roku Bieg będzie częścią większego wydarzenia, jakim jest Europejska Noc Sportu (#BeActiveNight). Organizatorami biegu oraz całego wydarzenia są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, dzięki któremu płyta stadionu stanie się nie tylko areną biegowych zmagań, ale także miejscem, gdzie będzie można wziąć udział m.in. w maratonie zumby i zajęciach prowadzonych przez znanych sportowców.

Zapisy na imprezę prowadzone są poprzez stronę internetową http://erasmusplus.org.pl/bieg 

Ubiegłoroczna edycja imprezy odbyła się 30 września w Parku Szymańskiego na Woli. Każdy z uczestników sześcioosobowych sztafet pokonywał dystans 5 km. Zmagania ukończyły 34 sztafety, czyli 204 osoby, w tym: 104 mężczyzn, 100 kobiet. Wystartowały także drużyny zagraniczne, z Gruzji, Rosji, Białorusi, nie zabrakło też erasmusowych studentów z innych krajów: m.in. Węgier, Francji, Hiszpanii.

mat pras.

fot. w nagłówku – pl.wikipedia.com