Kończą się zapisy na 23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie odbędzie się 1 września, z kolei 24 sierpnia mija termin rejestracji internetowej. Właśnie do tego czasu chęć uczestnictwa w imprezie powinni zgłosić  zawodnicy, którzy chcą otrzymać pełny pakiet startowy. Uczestnicy imprezy do wyboru mają dwa dystanse. Trasa biegu głównego liczyć będzie 15 km, natomiast ci którzy obawiają się tak długiego dystansu, będą mogli pokonać krótszą trasę – organizator przygotował bowiem 9-kilometrową trasę rekreacyjną.

Jeszcze tylko do 24 sierpnia można dokonać internetowej rejestracji na 23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie, którego start zaplanowano na 1 września. Do tego czasu obowiązuje też opłata startowa w wysokości 40 zł. Organizatorzy zgłoszenia będą również przyjmować w dniu biegu, ale wtedy koszt udziału będzie wyższy. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji biegu, kiedy to po raz pierwszy impreza została wyprowadzona z centrum na Stadion Miejski przy ulicy Krakowskiej, start i meta zlokalizowane będą na stadionie piłkarskim. Wśród uczestników powtarzała się opinia, że był to bardzo dobry pomysł. Impreza zyskała dużo przestrzeni na całą logistykę startu, mety, biura zawodów, depozytu, cateringu, a zawodnicy doskonałe miejsce na rozgrzewkę i odpoczynek po biegu. Uczestnicy głównej rywalizacji do pokonania będą mieli 15 kilometrową trasę, ostatnie 3,5 km biegnąc wśród pół i łąk nową Obwodnica Północną.

Bieg Uliczny w Jaworznie

Również w tym roku amatorzy biegowych zmagań, którzy obawiają się dystansu 15 km, będą mogli spróbować swoich sił pokonując krótszą, 9-kilometrową trasę rekreacyjną. Zawodnicy na obydwu dystansach wystartują ze startu wspólnego i razem przebiegną pierwsze 5 km.

Na uczestników obydwu biegów czekają: koszulka techniczna Stedman, medal odlewany techniką ciśnieniową z elementami emaliowanymi, konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz oczywiście ciekawa, widokowa trasa i niezapomniane emocje w rywalizacji w kilkusetosobowej grupie biegaczy.

Bieg Uliczny w Jaworznie - koszulkaPodczas ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Jaworznie na starci stanęło 727 zawodników. Jako pierwszy z czasem 45:22 pojawił się na mecie Biwot Wycliffe Kipkorir z Kenii. Pierwszą zawodniczką z wynikiem 54:32 była Zita Kascer z Węgier. W Biegu Rekreacyjnym na 9 km zwyciężył Dominik Jarco z czasem 31:51, a jako pierwsza kobieta na mecie, z wynikiem 43:11 pojawiła się Marcelina Kocój.

Bieg Uliczny w Jaworznie - medale

Parkingi dla uczestników – przed stadionem piłkarskim zostaną wyznaczone miejsca parkingowe dla uczestników biegu co pozwoli na pozostawienie samochodu w samym centrum sportowej imprezy. Dojazd do stadionu jest komfortowy z każdego kierunku, gdyż znajduje się on tuż przy trasie śródmiejskiej DK 79.

Szczegóły dotyczące jaworznickiej piętnastki znaleźć można na stronie internetowej www.bieg.mckis.jaw.pl

mat.pras