Przed nami weekend z triathlonowymi emocjami. Startuje Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Znani muzycy, aktorzy, gwiazdy telewizji i sportu, a wraz z nimi prawie 4 tysiące amatorów z niemal 50 krajów świata. Do tego masa atrakcji dla kibiców, muzyka na żywo, pikniki dla mieszkańców, kino letnie i spektakularna meta na Plaży Miejskiej w Gdyni. To wszystko czeka nas już w najbliższy weekend.

Tegorocznym Ambasadorem Enea IRONMAN 70.3 Gdynia została piosenkarka Katarzyna Stankiewicz, która w sobotę zadebiutuje w zawodach triathlonowych, na dystansie sprinterskim. – To będzie mój pierwszy udział w imprezie sportowej. Nie czuję tremy i nie porównałabym tego z występem na scenie, gdyż emocje się skrajnie różne. Szykuję się do tego startu od paru miesięcy, czuję się przygotowana na tyle, by skończyć triathlon i zmieścić się w dwóch godzinach. Polubiłam to, co sport robi z moim ciałem i umysłem. Zostanę z nim na dłużej, choć jeszcze nie wiem w jakim zakresie.- mówiła na konferencji prasowej Katarzyna Stankiewicz, piosenkarka, autorka tekstów, ambasadorka zawodów.

Enea Ironman 70.3 Gdynia

 

Rok 2018 organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia ogłosili „Rokiem Muzyki w triathlonie”. Katarzyna Stankiewicz wraz z zespołem Varius Manx nagrała utwór „Breath”, który stał się hymnem tegorocznych zawodów. W tym roku, poza dopingiem fantastycznych gdyńskich kibiców, na uczestników czeka też ogromna dawka muzyki. Przy trasie biegowej staną sceny muzyczne, na których grać będzie na żywo kilkanaście zespołów.

– Gdynia słynie z niesamowitej atmosfery. To właśnie kibice i zawodnicy tworzą ten niezwykły klimat. Cieszymy się, że gdyński triathlon przyciąga coraz więcej zawodników z zagranicy. Jestem przekonany, że będą chcieli tu wracać. – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.

Na starcie tegorocznego Enea IRONMAN 70.3 Gdynia będziemy mogli zobaczyć czołowych reprezentantów tej dyscypliny na świecie. Niesamowicie ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród pań. Mirinda Carfrae (AUS) i Daniela Ryf (SUI) mają na swoim koncie po trzy tytuły Mistrzyni Świata na dystansie IRONMAN. Wśród mężczyzn pasjonująco zapowiada się pojedynek Tima O’Donnella (USA) z Nilsem Frommhooldem (GER). Ten drugi wygrał już  raz w Gdyni – w 2015 roku. W niedzielę poznamy też nowego Mistrza Polski na dystansie IRONMAN 70.3.

Ogromnie cieszy nas rosnąca popularność triathlonu. To znak, że energia od Enei jest doskonale wykorzystywana. Dla nas to powód do radości, że możemy towarzyszyć zawodnikom, w tym także licznej grupie naszych pracowników w pokonywaniu własnych słabości i realizacji pasji – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei. – Jak co roku przygotowaliśmy też dużo atrakcji dla kibiców i mieszkańców Gdyni – od piątku do niedzieli zapraszamy do Strefy Rodzinnej na Plaży Miejskiej. W tym roku motywem przewodnim są Hawaje – będą pokazy tradycyjnego tańca hawajskiego Hula, warsztaty z budowania ogromnych zamków z piasku, a także palmy i beach bar. – dodał Sławomir Krenczyk.

Z okazji zawodów piknik z atrakcjami dla całych rodzin zostanie zorganizowany także dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno – Wiczlino. Przez cały weekend na Skwerze Kościuszki działać będzie ponadto strefa EXPO, gdzie swoją ofertę będzie prezentować niemal 50 wystawców.

Zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia rozpoczynają się już w piątek, 3 sierpnia. Tego dnia odbędzie się Kids Aquathlon, czyli zawody dla dzieci rozgrywane w formule pływania i biegu. Impreza rozgrywana jest we współpracy z UNICEF pod hasłem ZaWody dla Afryki. Kwota 10 złotych z każdego pakietu startowego przekazana zostanie UNICEF na budowę studni z wodą pitną w Afryce.

W sobotę, 4 sierpnia ponad 1000 zawodników zmierzy się z dystansem sprintu. Wśród nich będzie między innymi Katarzyna Stankiewicz, Tomasz Karolak, a także prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który wystartuje w sztafecie. Zawodnicy będą mieli do pokonania 750 metrów pływania, 20 kilometrów na rowerze oraz 5 kilometrów biegiem.

W niedzielę, 5 sierpnia o godz. 8:00 na start dystansu IRONMAN 70.3 wyruszą zawodnicy elity sportowej. Chwilę po nich do wody wbiegną zawodniczki PRO, a później ponad 2000 triathlonistów z całego świata. Do pokonania będą mieli 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21 km biegu. Pierwszy zawodnik spodziewany jest na mecie około godziny 11:50. Poza rywalizacją największych sportowych nazwisk warto będzie śledzić też wynik „Pojedynku nie na żarty”. Charytatywnie, na rzecz UNICEF, ścigać będzie się ze sobą dwójka kabareciarzy: Tomasz Jachimek i Robert Motyka.

mat pras.

fot. sportografia.pl