Rzeźnik Enigma nad Soliną na zakończenie wakacji

W niedzielę, 30 sierpnia w Polańczyku, nad bieszczadzkim morzem zostanie zorganizowana czwarta już edycja biegu o tajemniczej nazwie Enigma. Zwykle organizowany w ramach Festiwalu Biegu Rzeźnika, w tym roku będzie niezależną imprezą.

– Bieg ma nietypowy charakter. Jego trasa i przewyższenia nie są znane, chociaż nie jest to bieg na orientację – zawodnicy poruszają się po oznaczonej trase, wspomagając się wskazówkami, które otrzymują na punktach kontrolnych. Charakterystyczne dla Enigmy są zadania specjalne, które urozmaicają monotonię biegu, nadają biegowi klimat i gwarantują dobrą zabawę – wyjaśnia Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

Jak na razie wiadomo tylko, że dystans zawodów nie powinien być krótszy niż 17km i dłuższy niż 25km, suma zbiegów i podbiegów ma wynieść między 500m a 2000m. Na pokonanie trasy uczestnicy będą mieli 4 godziny.

Rzeźnik Enigma został zapoczątkowany w 2017 roku jako alternatywa dla standardowych biegów górskich, w których trasa, przewyższenia i lokalizacja mety jest uczestnikom znana już w momencie zapisów. Co roku, z biegiem związana jest nowa humorystyczna historia i niepowtarzalny scenariusz, które dają biegaczom poczucie uczestniczenia w spektaklu czy też misji.

Był klimat U-Bootów na Zalewie Solińskim z maszyną szyfrującą Enigma, byli kosmici porywający w nieznane biegaczy międzygalaktyczną Bieszczadzką Kolejką Leśną, a także zagubiona w czasie i przestrzeni mumia zagubionego w bieszczadzkich ostępach faraona. W tym roku będzie to EkoMarina w Solinie i marynistyczny klimat tajemniczych mocy rodem z dzieł Lovecrafta (Zew Cthulhu).

Organizatorzy przygotowali na te zawody pulę 150 miejsc, a zapisy trwają na tej stronie. 

Źródło: Organizator