T-Mobile Bieg na Piątkę, Sztafeta Maratońska i Mini Maraton Niepodległości w programie 40. PZU Maratonu Warszawskiego

Dzisiaj ruszyły zapisy na towarzyszący 40. PZU Maratonowi Warszawskiemu bieg na dystansie 5 kilometrów. Sponsorem tytularnym tegorocznej piątki została firma T-Mobile. Bieg odbędzie się 30 września, a uczestnicy ruszą na trasę 30 minut po maratończykach. Jednocześnie Fundacja Maraton Warszawski ogłosiła start zapisów dla Sztafety Maratońskiej oraz na Mini Maraton Niepodległości, który odbędzie się w przeddzień biegu głównego. 

Uczestnicy T-Mobile Biegu na Piątkę będą pokonywać pierwsze 5 kilometrów trasy maratonu. Start nastąpi z ulicy Konwiktorskiej, a biegacze finiszować będą na ulicy Wybrzeże Gdańskie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. Trasa posiada atest PZLA oraz IAAF, ale jak informują organizatorzy „nie spełnia kryterium IAAF dotyczącego różnicy wysokości nad poziomem morza startu i mety, mającej znaczenie przy rejestrowaniu znaczących osiągnięć sportowych.” Limit czasu na pokonanie 5 kilometrów to 45 minut licząc od strzału startera.

Podstawowy pakiet bez koszulki do 27 września kosztuje 50 złotych. W przypadku wybrania koszulki bawełnianej za start w piątce zapłacimy 69 złotych, a decydując się na koszulkę techniczną otrzymamy pakiet w cenie 99 złotych. Organizatorzy oferują również pakiety z dwiema koszulkami – bawełnianą i techniczną, którego cenę określili na 118 złotych.

A może wziąć udział w akcji #BiegamDobrze?

Zapisać na bieg można się również poprzez udział w akcji #BiegamDobrze, w ramach której biegacze zbierają pieniądze na rzecz jednej z dziesięciu wybranych organizacji charytatywnych. Partnerami tej akcji są następujące instytucje:  Fundacja „Rak’n’Roll – Wygraj Życie”, Stowarzyszenie Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Synapsis, Fundacja WWF Polska, Fundacja „Wcześniak Rodzice Rodzicom”, Fundacja Spartanie Dzieciom, Polska Akcja Humanitarna, Stowarzyszenie UNICEF Polska, Fundacja NON IRON. Aby otrzymać pakiet z koszulką bawełnianą na indywidualnym koncie należy zebrać 200 złotych.

– Dodatkowo, uczestnicząc w biegu możesz pomóc niepełnosprawnym dzieciom biorąc udział w akcji Pomoc Mierzona Kilometrami, ponieważ tegoroczna odsłona Biegu na Piątkę będzie jednocześnie wielkim finałem inicjatywy T-Mobile. – informują organizatorzy.

Bieg na Piątkę towarzyszy Maratonowi Warszawskiemu od 5 lat.

Sztafety Maratońskie na start

Sztafeta Maratońska to oddzielna propozycja dla trzyosobowych drużyn, których członkowie wspólnie pokonują dystans maratonu. Długość poszczególnych zmian to 10 km, 20 km, 12,195 km. – To wspaniała możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu. W ten sposób można także zamknąć sezon biegowy z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z firmy. – zachęcają organizatorzy.

Opłata startowa wynosi 200 złotych, ale można również skorzystać ze ścieżki #BiegamDobrze. Otrzymanie pakietu dla drużyny następuje po zebraniu 650 złotych. Organizatorzy przygotowani są na start 500 sztafet.

Mini Maraton Niepodległości, czyli jak one biegają!

W przeddzień 40. PZU Maratonu Warszawskiego odbędą się biegi dziecięce w ramach Mini Maratonu Niepodległości organizowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zawody odbędą się  w samym sercu miasta – pod Pałacem Kultury i Nauki i będą obejmowały biegi w ramach 8 kategorii wiekowych. Najmłodsi będą pokonywać dystans około 100 metrów, a najstarsi w wieku 12-17 lat będą rywalizować na dystansie 1918 metrów.

Organizatorzy przygotowali pulę 2 tysięcy pakietów startowych w cenie 25 złotych.

md

fot. sportografia.pl