Tragiczny Finał Garmin Iron Triathlon w Augustowie. Nie żyje uczestnik

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w Augustowie, podczas Wielkiego Finału Garmin Iron Triathlon. Jeden z zawodników nagle zasłabł podczas etapu pływackiego i pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji prowadzonej już w łódce, a następnie na brzegu, zmarł. Jak informują organizatorzy, był to 71-letni mieszkaniec Warszawy.

Garmin Iron Triathlon, największy cykl triathlonowy w Polsce, rozgrywany od 2012 roku wystartował 20 maja w Płocku. W Augustowie, podczas siódmej i ostatniej odsłonie tegorocznego cyklu zaplanowano Wielki Finał Garmin Iron Triathlon. Podczas Finału spotkali się wszyscy finisherzy, czyli triathloniści, którzy ukończyli przynajmniej cztery etapy cyklu na dowolnym dystansie. W Augustowie wystartowało blisko pół tysiąca uczestników. W trakcie rywalizacji niestety doszło do tragedii. Kilka minut przed 11:00, po starcie w wodzie zasłabł jeden z zawodników. Po podjętej akcji ratunkowej i przetransportowaniu go na brzeg, zawodnik po kilkudziesięciominutowej reanimacji zmarł. Organizatorzy wystosowali oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Garmin Iron Triathlon

Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w Augustowie, które miały miejsce 25 sierpnia 2018 roku, jeden z zawodników zasłabł podczas etapu pływackiego.

Zawodnikowi została udzielona natychmiastowa pomoc ze strony służb ratowniczych WOPR i pogotowia ratunkowego, którzy podjęli akcję reanimacyjną. Niestety zawodnik zmarł.

W tej tragicznej sytuacji rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Jednocześnie informujemy, że organizatorzy Garmin Iron Triathlon Augustów zapewnili rzetelne zabezpieczenie ratownicze i medyczne zawodów i współpracują z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy.

Organizatorzy

 

 

źródło: www.irontriathlon.pl