Warszawa Business Run z Ewą Chodakowską

W niedzielę, 2 września Warszawa już po raz piąty będzie jednym z gospodarzy Poland Business Run – największej charytatywnej sztafety w kraju. Inicjatywa co roku przyciąga  pracowników polskich firm i organizacji, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Do osób wspierających Warszawa Business Run dołączyła Ewa Chodakowska, która poprowadzi rozgrzewkę przed biegiem.

Wrześniowa sztafeta Warszawa Business Run wpisała się na dobre w kalendarz wydarzeń sportowych stolicy. Tradycyjnym elementem tego święta dobroczynności jest trening-rozgrzewka dla biegaczy, który w tym roku poprowadzi najpopularniejsza polska trenerka fitness, Ewa Chodakowska.

Jak co roku w sztafecie wezmą udział drużyny składające się z 5 zawodników. Każdy z nich ma do pokonania dystans 4,2 km. Trasa będzie przebiegała wzdłuż ulic Służewca Biznesowego.

– Cel biegu, poza wsparciem beneficjentów Fundacji Poland Business Run, to także promocja aktywnego stylu życia oraz integracja pracowników warszawskich firm. W wydarzeniu bierze udział wiele osób, które wcześniej były czynnymi biegaczami, dlatego tak ważne jest, aby miały odpowiednie przygotowanie – podkreśla Anna Zawłocka, koordynatorka Warszawa Business Run – Bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie do poprowadzenia rozgrzewki przyjęła Ewa Chodakowska, która jest absolutnym autorytetem w kwestii zdrowego stylu życia.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, sponsorzy. Wszystko po to, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu w powrocie do aktywnego życia. Wydarzenie chętnie wspierane jest przez osoby znane i lubiane. Ambasadorami biegu są m.in. Rafał Sonik, Marek Kościkiewicz, Sławek Uniatowski czy Aneta Todorczuk-Perchuć, a warszawską edycję poprowadzi Maciej Orłoś.

W 2017 roku w Warszawa Business Run wzięły udział 364 drużyny reprezentujące m.in. warszawskie firmy i instytucje. Pieniądze z opłat startowych zostały przeznaczone na zakup protez, rehabilitację czy wsparcie psychologiczne dla beneficjentów Fundacji Poland Business Run. Zebrano niemal 350 tysięcy złotych.

fot. Katarzyna Cegłowska

mat pras.