Wielki Finał Garmin Iron Triathlon 2018 w Augustowie!

W ostatni weekend sierpnia w Augustowie odbędzie się finałowa rywalizacja w ramach tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. 25 sierpnia poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej cyklu oraz finisherów tegorocznej edycji. Będzie to również doskonała okazja do wspólnej zabawy oraz zakończenia sezonu z przytupem.

Finał cyklu to zawsze wielkie wydarzenie, a emocje sięgają zenitu. Czeka nas sportowa rywalizacja oraz rozstrzygnięcia, na które wszyscy z niecierpliwością czekają. W augustowskiej imprezie udział wezmą zarówno amatorzy, jak i najlepsi polscy zawodnicy. Poznamy też zwycięzców klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach oraz najlepszych zawodników w ramach „Battle of the sexes”, czyli bitwy płci (połączonej klasyfikacji kobiet i mężczyzn) prowadzonej tylko na dystansie 1/4 IM. W bitwie płci liczy się łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny i łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszej kobiety, który będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2017 roku. Który z zawodników będzie bliżej czasu Patricka Lange (8:01:40) i która z zawodniczek będzie bliżej czasu Danieli Ryf (8:50:47), lub kto pokona ten czas z większą przewagą zwycięży w klasyfikacji „Battle of the sexes”. W ten sposób wyłoni się najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie.

To właśnie podczas wielkiego finału w Augustowie spotkają się i zostaną udekorowani wszyscy finisherzy Garmin Iron Triathlon 2018, czyli triathloniści, którzy ukończyli przynajmniej cztery etapy cyklu na dystansach 1/4 IM oraz 1/8 IM oraz przynajmniej dwa na dystansie, który dołączył do cyklu w tym roku, czyli 1/2 IM. Wzorem ubiegłych lat trójka z nich weźmie udział w widowiskowym konkursie pn. „Kto pierwszy, ten lepszy”, którego zwycięzca wyjedzie z Augustowa nowoczesnym SUV-em Peugeot 3008 ufundowanym przez Partnera Strategicznego cyklu.

Garmin Iron Triathlon

Finał cyklu to nie tylko sportowe emocje, ale też atrakcje przygotowane przez organizatorów, dlatego też, wszyscy zawodnicy, którzy przybędą do Augustowa na finał Garmin Iron Triathlon 2018 powinni przygotować się świętowanie. Po sobotnich zawodach, oprócz podsumowań na zawodników czekają specjalne atrakcje, które odbędą się w pobliżu centrum zawodów. Zaraz po dekoracji wszyscy chętni zawodnicy będą mogli wziąć udział w ponad godzinnym rejsie statkiem po malowniczym Jeziorze Necko, w którym odbędzie się etap pływacki sobotnich zawodów. Będzie to doskonała okazja do integracji oraz podsumowań sezonu w pięknych okolicznościach przyrody.

Zaraz po rejsie, o godz. 19:00 w ramach Balladowych Nocek nad Neckiem rozpocznie się koncert kultowego zespołu Raz Dwa Trzy. Wstęp jest wolny, a przy dźwiękach dobrej muzyki będzie można bawić się w Amfiteatrze nad Jeziorem Necko.

 

mat.pras