6. Gdańsk Maraton przyjmuje zapisy

Właśnie ruszyła internetowa rejestracja na 6. Gdańsk Maraton, który odbędzie się 19 kwietnia 2020 roku. Tylko do końca roku chętni będą mogli skorzystać z najniższego progu opłaty startowej, która wynosić będzie 89 złotych.

Wraz z zapisami do startu głównego ruszyła także rejestracja do imprez towarzyszących 6. Gdańsk Maratonu: sztafet, biegu Gdańsk na Piątkę na dystansie 5 km oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Ubiegłoroczną edycję Gdańsk Maratonu ukończyło 1971 zawodników. Jak informują organizatorzy , wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy Pomorza.

Do atutów biegu należy m.in. ciekawa oprawa oraz trasa, która z jednej strony sprzyja poprawianiu życiowych rekordów, a z drugiej pozwala w krótkim czasie zobaczyć największe atrakcje miasta o niezwykle bogatej, ponad 1000-letniej historii.

Ile to kosztuje?

Do końca roku obowiązuje najniższa opłata startowa wynosząca 89 złotych, która w późniejszych terminach będzie stopniowo wzrastać.

W styczniu wpisowe wynosić będzie 109 złotych, w lutym pakiety podrożeją o 20 złotych, a w marcu wpisowe wzrośnie do 159 złotych.

Zapisy prowadzone są na tej stronie.

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu