1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok do końca września taniej. Każdy uczestnik to para okularów korekcyjnych dla dzieci

Już tylko do niedzieli, 30 września, można skorzystać z niższej opłaty startowej za udział w 1. Rodzinnym Biegu Czas Na Wzrok, który odbędzie się 13 października na Błoniach obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Przypomnijmy, że organizator przekaże podopiecznym domów dziecka tyle par okularów korekcyjnych, ilu biegaczy zarejestruje się na Bieg Główny.

Bieg wystartuje o godzinie 13:00. Uczestnicy pobiegną na dystansie 5 km, na zielonych terenach wzdłuż Wisły, między Centrum Olimpijskim a Mostem Grota-Roweckiego. Rejestracja na bieg potrwa do 3 października 2018, a do końca września można kupić pakiet startowy w cenie 49 złotych. Po tym terminie opłata startowa wzrośnie o 20 złotych.

Szczytny cel imprezy skupia się na pomocy potrzebującym dzieciom. Domy dziecka w całej Polsce dostaną od organizatorów tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym. Pomysł jest kontynuacją zainicjowanego przez Grupę Essilor programu Zobacz Lepszą Przyszłość. W ramach akcji optometryści przeprowadzają przesiewowe badania wzroku w domach dziecka. 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok kontynuuje ideę akcji i jednocześnie stwarza okazję do tego, by poprawić jakość widzenia kolejnym podopiecznym.

Rodzinnie i na sportowo

Na terenie miasteczka biegowego każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dzieci, jak i dorośli. Jedną z atrakcji będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego badania przesiewowego wzroku. Ze względu na rodzinny charakter wydarzenia organizatorzy zadbają o przygotowanie strefy relaksu z animacjami dla najmłodszych oraz zapewnienie strefy z jedzeniem.

Dzieci będą mogły również pobiec w towarzyszących imprezie Biegach dla Dzieci (5 -15 lat) na trzech dystansach w zależności od wieku: na 100m (5-7 lat), 200m (8-12 lat) oraz na 400m (13-15 lat). Zapisy najmłodszych na Bieg dla Dzieci są możliwe tylko i wyłącznie w dniu Zawodów, w godz. 9:00 – 11:45.

red

fot. Karl Fredrickson/unsplash