4. PKO Bieg Charytatywny: biegacze i kibice zebrali 880 tysięcy złotych na posiłki dla dzieci

W sobotę, 15 września odbył się 4. PKO Bieg Charytatywny. Na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce 6,5 tysiąca uczestników przez godzinę biegało i jeździło, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy, które Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na posiłki dla potrzebujących dzieci. Dzięki zaangażowaniu biegaczy i kibiców udało się zebrać ok. 880 tysięcy złotych.

Atmosfera rywalizacji w duchu fair play, mnóstwo uśmiechu i wielka chęć pomagania innym – tak w kilku słowach można podsumować 4. PKO Bieg Charytatywny. Od godziny 11.00 5-osobowe drużyny biegaczy pokonywały kolejne okrążenia, rywalizując na obiektach w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu. Wszyscy mieli jeden cel – wykonać jak najwięcej „kółek”, żeby zebrać jak najwięcej środków finansowych na posiłki dla dzieci i młodzieży.

Podczas imprezy na 12 stadionach trwał także konkurs na najbardziej barwne i głośne grupy kibiców na trybunach. W nagrodę w każdej lokalizacji mogły one wskazać organizację, dla których Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe 10 tys. zł.

PKO Bieg Charytatywny

W zawodach wzięło udział w sumie 6,5 tysiąca osób, w tym 4220 dorosłych i 2280 młodych zawodników. Wszyscy pokonali 34 796 okrążeń, co daje 13 918 km. Najwięcej, bo aż 2757, było ich w Lidzbarku Warmińskim. Na drugim miejscu znalazła się Łomża z 2753 „kółkami”, a na trzecim Wrocław, gdzie bieżnię stadionu okrążono 2744 razy.

Spośród drużyn najwięcej okrążeń, bo aż 54, zrobiły zespoły „Korytkowski Team” z Łomży oraz „Stalowowolski Klub Biegacza”, który brał udział w zawodach w Lublinie. Zaledwie jedno „kółko” mniej padło łupem ekipy „OSiR 1 Lidzbark Warmiński”, a 52 okrążenia zanotowały „Ekipa Żółwika” z Koszalina oraz zespół „Waleczne Serca” z Bydgoszczy.

Najlepsza drużyną Bankową okazała się PKO Bank Polski Dream Team Poznań. Kolejne miejsca zajęli: Pędząca Micha dla Smyka, Jednorożce z krainy Ał Ał, 117 Team i PKO Pędzące Mokasyny.

 Dziękujemy drużynom i kibicom, którzy tak licznie wzięli w tym roku udział w 4. PKO Biegu Charytatywnym. Ich wysiłek i pokonane okrążenia pozwolą nam przekazać pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży w całej Polsce – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Ambasadorami 4. PKO Biegu Charytatywnego byli w tym roku Iga Baumgart, Paweł Januszewski, Marek Kolbowicz, Karolina Gorczyca, Sebastian Chmara, Paweł Czapiewski, Marek Plawgo, Joanna Jóźwik, Maciej „Gleba” Florek, Jakub Krzewina, Paweł Korzeniowski, Tomasz Czubak oraz Marcin Urbaś.

Dzięki zaangażowaniu zawodników, udało się przekazać blisko 730 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci. Kolejne 150 tys. bankowa Fundacja przekaże organizacjom charytatywnym, które wskazały wygrane drużyny kibiców na każdym z dwunastu stadionów.

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w imprezie, a chcą pomóc dzieciom, mogą jeszcze dokonać wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065 (w tytule wpłaty należy wpisać „Darowizna na dożywianie dzieci”).

PKO Bieg Charytatywny

źródło: bankomania.pkobp.pl