CITY TRAIL – największy biegowy cykl w Polsce ruszył z zapisami

30 sierpnia ruszyła rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To już siódma ogólnopolska edycja imprezy. W trakcie sezonu, który potrwa od 29 września 2018 do 24 marca 2019 odbędzie się 60 biegów w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Na cykl składa się po sześć biegów w każdej lokalizacji. Trasy – choć różnorodne – zawsze liczą 5 km i odbywają się na leśnych ścieżkach. Dodatkowo przy okazji każdej z imprez organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km.

Biegi CITY TRAIL mają już ośmioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się w styczniu 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W ostatniej edycji – 2017/2018 – liczba uczestników była bliska 13 000.

Las – idealne miejsce do aktywności

Bieganie w mieście, ale w naturze, bez limitu czasu, na dystansie, który może pokonać każdy – nawet zupełnie początkujący biegacz – to w telegraficznym skrócie charakterystyka cyklu. Warto dodać powtarzalność imprez, która daje możliwość śledzenia postępów. – Z relacji zawodników startujących w naszych zawodach wiemy, że są one motywacją do jesienno-zimowego treningu. Znakomita większość biegaczy stara się poprawiać z biegu na bieg, chociaż czasami warunki tego nie ułatwiają, bo biegamy bez względu na pogodę – w deszczu, błocie, mrozie – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców i organizator cyklu. – Z drugiej strony nasze biegi są pozbawione limitu czasu na pokonanie 5-kilometrowego dystansu są zatem idealne dla osób, które stawiają pierwsze biegowe kroki.

CITY TRAIL

Ideę leśnych biegów od trzech lat wspiera firma Nationale-Nederlanden, która jest Sponsorem Tytularnym imprezy.

Po raz kolejny dołączamy do drużyny CITY TRAIL, aby wspólnie z organizatorami zachęcać do zdrowego trybu życia. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością również wśród początkujących biegaczy. To pokazuje, że Polacy coraz chętniej dbają o swoje zdrowie i samopoczucie. Pamiętajmy, że oprócz aktywności fizycznej, równie ważne są regularne badania, zdrowe nawyki żywieniowe oraz profilaktyka finansowa. Zachęcamy wszystkich do kompleksowych działań na rzecz własnego zdrowia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Warto dodać, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się we współpracy z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego.

Różne opcje pakietów startowych i bieganie charytatywne

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego, czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

Terminy pierwszych imprez sezonu 2018/2019 w każdym z miast:
  • Poznań – 29 września
  • Bydgoszcz – 30 września
  • Olsztyn – 6 października
  • Łódź – 7 października
  • Trójmiasto – 7 października
  • Wrocław – 13 października
  • Katowice – 14 października
  • Szczecin – 14 października
  • Lublin – 20 października
  • Warszawa – 21 października

CITY TRAIL

Pełny kalendarz można znaleźć na stronie www.citytrail.pl. Również na tej stronie można zarejestrować się do biegów.

Chcesz otrzymać medal? Biegaj regularnie!

CITY TRAIL to cykl, w którym medal otrzymuje się za ukończenie co najmniej czterech biegów. Podsumowanie sezonu odbywa się po zakończeniu edycji i ma formułę uroczystej gali, która jest siódmą imprezą w każdej z lokalizacji. Poza medalami, na galach kończących sezon, najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody oraz oryginalne statuetki.

Limity miejsc

Dotychczas zawody CITY TRAIL były nielimitowane. Edycja 2018/2019 niesie jednak zmiany w tej kwestii. W dwóch lokalizacjach liczba uczestników będzie ograniczona. Są to Poznań i Szczecin. W Poznaniu limit wynosi 1000 opłaconych karnetów i po 250 opłaconych pojedynczych startów. W Szczecinie to odpowiednio 800 karnetów i po 200 pojedynczych startów. – Limity wynikają z przepustowości tras. Chcemy, aby na naszych biegach było przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Poznań to miasto, w którym biega najwięcej osób – frekwencja w biegu głównym regularnie przekraczała 1000 zawodników. Natomiast w Szczecinie trasa jest najbardziej urozmaicona, miejscami wąska, a frekwencja z roku na rok rośnie, więc – limit jest zabezpieczeniem na wypadek, gdyby wzrost liczby uczestników był zbyt gwałtowny. W ośmiu pozostałych lokalizacjach póki co nie widzimy potrzeby ograniczenia liczby biegaczy, więc imprezy nadal będą nielimitowane – wyjaśnia Piotr Książkiewicz.

CITY TRAIL Junior, czyli czym skorupka za młodu…!

Zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieci w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

CITY TRAIL

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Również w przypadku biegów dziecięco-młodzieżowych istnieje możliwość wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

mat.pras