Co słychać w Suunto? W październiku na rynku pojawi się sporo nowości

Marka Suunto poinformowała dzisiaj, że wprowadza na rynek cztery nowe zegarki do kolekcji Suunto 9, powiększając tym samym asortyment flagowych, multisportowych zegarków z GPS. Urządzenia z linii Suunto 9 wyróżnia bateria działająca do 120 godzin przy włączonym GPS oraz inteligentny system zarządzania energią, który za pomocą domyślnych przypomnień pilnuje, aby zegarek mógł działać tak długo, jak potrzebuje tego użytkownik – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji. 

Wśród nowych wariantów znajduje się najdroższy w całej serii model Suunto 9, wyposażony w wytrzymały tytanowy pierścień i pasek z kunsztownym, trójgraniastym wzorem, symbolizujący rodowód marki stworzonej z myślą o przeżywaniu nowych przygód. Ponadto serię Suunto 9 uzupełniono o trzy smukłe wersje zegarków w kolorach czarnym, białym i limonkowym. Ponieważ nie posiadają barometru, lepiej sprawdzają się na bardziej płaskim terenie. Wszystkie natomiast oferują pełną wydajność baterii.

Suunto 9 Lime sport

Suunto 9 dla wymagających

Suunto 9 został zaprojektowany i stworzony po to, by spełniać potrzeby najbardziej wymagających zawodników. To model opracowany z myślą o długich, trudnych treningach i zawodach, dlatego, jak informuje Suunto, był testowany przez tysiące godzin w skrajnych warunkach przez najlepszych sportowców, w tym mistrza biegu długodystansowego Western States Endurance Run z 2018 roku, Francoisa D’Haene.

– Używam produktów, które są przyjazne dla użytkownika i godne zaufania, a Suunto 9 łączy te cechy. Poza tym, że jest łatwy w użytkowaniu, pojemna bateria i funkcje inteligentnego zarządzania energią sprawiają, że to idealny towarzysz każdej przygody – powiedział Francois D’Haene, obecnie najszybszy biegacz na liczącym blisko 340 kilometrów szlaku John Muir Trail w Kalifornii. – Dla długodystansowca żywotność baterii jest podstawowym czynnikiem, dlatego ta innowacja to dla mnie coś ekscytującego.

Cena detaliczna Suunto 9 Baro Titanium to 699 euro, czyli około 3 tysiące złotych.  Zegarek wyposażony jest w szafirowe szkło, pierścień z tytanu klasy 5, łatwo zapinany pasek z silikonu, a także wysokościomierz barometryczny.

Suunto 9 Baro Titanium sport

Cena detaliczna Suunto 9 w kolorach czarnym, białym i limonkowym wynosi 499 euro, czyli około 2150 złotych. Wersje te mają szkło wykonane z kryształu mineralnego, pierścień ze stali nierdzewnej, łatwo zapinany pasek z silikonu oraz wysokościomierz z GPS.

Nie trać łączności dzięki aplikacji Suunto app

Suunto 9 łączy się z nową aplikacją Suunto app, która umożliwia rejestrowanie wypraw i długoterminowych trendów, dotyczących na przykład codziennej aktywności i snu. Dzięki tej aplikacji zegarki mogą otrzymywać mobilne alerty, by przychodzące połączenia, wiadomości i powiadomienia trafiały prosto do zegarka. Aplikacja Suunto app jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

Suunto 3 Fitness w dwóch nowych kolorach

Jednocześnie marka Suunto poinformowała o tym, że w październiku na rynku pojawią się modele Suunto 3 Fitness w dwóch nowych kolorach – burgundowym i miedzianym. Poza tym użytkownikom tych zegarków udostępniona zostanie nowa aktualizacja oprogramowania, która zróżnicuje programy przewodnika treningowego. Suunto 3 Fitness to urządzenie, które monitoruje m.in. ilość snu oraz stresu i pomaga użytkownikowi zachować zdrową równowagę między aktywnością a odpoczynkiem.

Suunto

W październiku posiadacze tego zegarka będą mogli wybrać jeden spośród trzech programów treningowych:

  • Udoskonal: Obecny domyślny plan Sunnto 3 Fitness, który pomaga użytkownikom stopniowo ulepszać ich poziom sprawności
  • Popraw: Bardziej rygorystyczny plan treningowy, który pomaga użytkownikom szybko poprawić sprawność
  • Utrzymaj: Pozwala użytkownikom utrzymać ich obecny poziom sprawności i czerpać radość z regularnych ćwiczeń

Nowe wersje Suunto 3 Fitness w kolorach burgundowym i miedzianym, dostępne w cenie 229 euro czyli około 990 złotych, będą wyposażone w pierścień ze stali nierdzewnej, łatwo zapinany pasek z silikonu i funkcję GPS wykorzystującą telefon komórkowy.

Wszystkie nowe modele Suunto o których mowa w komunikacie będą dostępne u wybranych sprzedawców oraz na suunto.com od 2 października 2018 roku. Więcej informacji: www.suunto.com.

[foogallery id=”10135″]

mat.pras