Militarny BulletRun pokazał medal i koszulkę. Impreza już za niecałe 2 tygodnie

6 października w Myślenicach odbędzie się pierwsza edycja biegu przeszkodowego BulletRun, który tworzy Paweł Sala – do niedawna szef Runmageddonu Beskidy. Impreza będzie miała militarny charakter, co podkreśli m.in. obowiązkowe oddawanie strzałów z broni sportowej na profesjonalnej strzelnicy. W wojskowym klimacie utrzymane będą również oficjalne koszulki biegu w kolorze khaki, a także medale w kształcie strzeleckiej tarczy, które uczestnicy otrzymają na mecie. 

Na niecałe 2 tygodnie przed imprezą organizator BulletRun przedstawił projekt oficjalnej koszulki i medalu. Bawełniany t-shirt będzie w kolorze khaki z grafiką przedstawiającą strzelecką tarczę oraz ślady po kulach, które układają się w napis „Finisher”. Uczestnicy koszulkę otrzymają na mecie.

Taka barwa dla oficjalnych koszulek była naszym pierwszym wyborem. Chcemy, aby organizowana przez nas impreza w każdym detalu nawiązywała do militarnego klimatu. Z tego co wiem, koszulki w kolorze khaki można nosić na służbie – śmieje się Paweł Sala, dyrektor BulletRun.  – Tak całkiem poważnie, to szczególnie liczymy na udział w imprezie osób zainteresowanych tematem wojskowości, a także samych żołnierzy. Ze swojej strony mogę obiecać, że na naszym biegu nie zabraknie ciekawych militarnych akcentów – podkreśla.

Na koszulce oczywiście znajdzie się logotyp BulletRun, który również pojawił się w w centralnym miejscu na awersie oficjalnego medalu. Wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej medal kształtem nawiązuje do tarczy, a na jego rewersie organizatorzy wyróżnili sprawności, które uznali za kluczowe dla odniesienia sukcesu w zawodach. – Siła, szybkość, koncentracja i celność – to właśnie elementy, które dokładnie sprawdzimy podczas BulletRun. – wylicza Paweł Sala. – Pierwsze dwie sprawności odnoszą się do trasy, na której na uczestników czekać będzie wiele ciekawych przeszkód, a o dwóch kolejnych warto pamiętać wchodząc do strzelnicy sportowej. Właśnie tam będzie można wiele zyskać lub wszystko stracić. Ale to właśnie różni BulletRun od innych biegów przeszkodowych – podkreśla szef biegu.

Beskidy czekają na twardzieli

Trasy biegów BulletRun będą przebiegać przez odcinki terenowe, wodne jak i górzyste. Na trasie zawodnicy będą mieć do pokonania przeszkody, o różnym stopniu trudności. – Nie miałem żadnych wątpliwości, że ta impreza musi odbyć się w Myślenicach. Tutaj są najlepsze warunki do organizacji biegów tego typu. Górzyste, wymagające beskidzkie szlaki umożliwiają wytyczenie epickich tras, które zapewniają uczestnikom niesamowite wrażenia. Poza tym w Myślenicach jest doskonała infrastruktura oraz profesjonalna strzelnica, która jest kluczowa dla organizacji naszej imprezy. – tłumaczy Paweł Sala.

Dla kogo BulletRun?

BulletRun oferuje biegi w 3 formułach. Dla najmniej zaprawionych w biegach przeszkodowych najlepsza będzie wersja „Sporty”, czyli bieg na dystansie 3 km z co najmniej 10 przeszkodami. Osoby, które już wiedzą, czym są biegi z przeszkodami powinny wybrać wersję „Military”, czyli średni dystans o długości 10 km z co najmniej 20 przeszkód – dla osób. Specjalnie dla najtwardszych zawodników organizatorzy stworzyli formułę „Combat”. Czekać będzie na nich bardzo wymagająca trasa w Beskidach o długości 25 km najeżona 30 trudnymi techniczno-siłowymi przeszkodami.

– Chcemy pokazać, że strzelać każdy może, że to ciekawe zajęcie, które nie jest zarezerwowane dla wąskiej grupy ludzi. Nasza impreza będzie świetną okazją do popularyzacji pozytywnego wizerunku miłośników oraz posiadaczy broni oraz strzelców – podkreśla Paweł Sala. – To będzie impreza dla całych rodzin, zapraszamy z dzieciakami, na których czekać będą specjalne atrakcje, oczywiście w militarnym klimacie. – kończy szef BulletRun.

Ile to kosztuje?

Zapisy na BulletRun trwają cały czas na stronie www.bulletrun.pl. Pierwszych 50 osób może zakupić pakiet startowy w formule „Sporty” już za 99 złotych, w „Military” 149 złotych, a w najbardziej wymagającej formule „Combat” za 199 złotych. Cena pakietów startowych będzie zwiększała się wraz z zapisaniem się kolejnych 50 osób.

md