Rekordowy 3. Triathlon Stryków

W minioną sobotę odbył się 3. Triathlon Stryków, który przyciągnął na start rekordową liczbę 434 uczestników z Polski i zagranicy. Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli zawodnicy startujący na debiutującym podczas imprezy dystansie 1/8 IM. Dystans 475 m pływania, 20 km na rowerze i 5,5 km biegu najszybciej pokonał Igor Lewandowski z Łodzi uzyskując na mecie czas 1:06:24 W rywalizacji Pań najszybsza okazała się Agnieszka Bolesta – Zarzeczna z Warszawy,  która na metę wbiegła w czasie 1:19:04.

Rywalizację na krótszym dystansie ukończyło 126 zawodników, wśród nich Patryk Józefowicz, który na zawody triathlonowe wrócił po rocznej przerwie. – Fajnie, że organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie wyścigu na dystansie 1/8, bo dzięki temu mogłem wystartować. Jest to dystans, który nie wymaga super przygotowania, a daje dużo frajdy i pozwala się dobrze bawić.

W samo południe na trasę wyruszyli zawodnicy startujący na dystansie 1/4 IM. Do rywalizacji na najdłuższym dystansie stanęło 242 triathlonistów oraz 22 sztafety. Zmagania mężczyzn ustanawiając rekord trasy wygrał Paweł Miziarski z Redy uzyskując czas 2:01:28. Najszybszą Panią w Strykowie na dystansie 1/4 okazała się  Olga Kowalska z Warszawy przekraczając linię mety z wynikiem 2:13:02. Najszybszą sztafetą okazała się drużyna GFT #1 w składzie Marcin Biel, Przemysław Juszkiewicz, Marek Bartosik,  która uzyskała czas 2:09:23.

Zawody w Strykowie po raz kolejny okazały się idealnym startem na zakończenie sezonu triathlonowego w Polsce. – Słyszałem dobre słowa o Tri Stryków, ale po dzisiejszych zawodach rozgrywanych w deszczu (dystans 1/8), mogę powiedzieć super organizacja i super uczucie, być w Strykowie i uczestniczyć w tych zawodach – powiedział Radosław Łaski z Łodzi, który ukończył zmagania na dystansie 1/8 IM.

Organizatorami Triathlonu Stryków są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec, zawody odbywają się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.triathlonstrykow.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.