Runaway – Polski Uciekinier po raz trzeci. Komu tysiaka?

23 września w Ostrowie Wielkopolskim nad zalewem Piaski Szczygliczka odbędzie się trzecia edycja biegu Runaway – Polski Uciekinier. Organizatorzy szykują trasę o długości około 7 kilometrów, na której znajdzie się co najmniej 35 przeszkód. Najlepszy zawodnik i zawodniczka w serii Elite otrzymają po 1000 złotych.

Trasa biegu wytyczona zostanie na plaży, a także będzie prowadzić przez pobliski las.  – Każdy biegacz znajdzie tu dla siebie odpowiedni fragment trasy by pokazać swoje najważniejsze umiejętności w walce o najwyższe lokaty. – zapewniają organizatorzy.

Mężczyźni i kobiety wystartują w oddzielnych w seriach Elite.  Organizator zapewnia, że na trasie pojawią się przeszkody charakteryzujące się wyjątkowo wysokim poziomem trudności. Planowanie trasy poprzedzone było konsultacjami z zawodnikami Elite, którzy licznie wybierają się do Ostrowa.

Zasady rywalizacji najlepszych zawodników są podobne do tych, jakie obowiązują na innych biegach OCR.  Biegacze Elite wystartują z opaskami, które doniosą do mety pod warunkiem, że samodzielnie, bez pomocy innych zawodników oraz z zewnątrz pokonają wszystkie przeszkody na trasie. Organizatorzy dopuszczają jedynie przyjęcie pomocy na przeszkodach terenowych typu Wilcze Doły. Nie przewidziano żadnych kar za nie pokonanie przeszkody, każdy zawodnik może próbować ją przejść dowolną ilość razy w czasie trwania imprezy. Jeśli jednak ta sztuka się nie powiedzie, uczestnik zobowiązany jest oddać sędziemu opaskę i kontynuować dalej bieg na zasadach fali Open.

Swój udział w imprezie zapowiedział już m.in. Sebastian Kasprzyk z ekipy xRunners. Poza tym na liście startowej widzimy zawodników z takich zespołów jak Wataha, Husaria Race Team, Dirty Sparrows, Socios Silesia. Ambasadorami imprezy są znani zawodnicy OCR – Kamil Pupkowski i Agata Pietroszek.

Dla najlepszych kobiet i mężczyzn organizator przygotował po 1000 złotych. – Do startu w Runaway zachęciły mnie przeszkody oraz nagrody pieniężne. Po zobaczeniu tej, która była na Mistrzostwach Polski pomyślałem że warto pojechać do Ostrowa, aby zobaczyć, co jeszcze mają fajnego – powiedział Sebastian Kasprzyk. – Jest to też dobry moment żeby zrobić mocny trening przed Mistrzostwami Świata – podkreślił.

Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym imprezy na listach startowych biegu obecnie znajdzie się około 400 osób. Po raz pierwszy w ramach imprezy odbędzie się bieg dla dzieci Runaway Junior na trasie 800 m, na której znajdzie się co najmniej 10 przeszkód.

red

fot. Fotografia i filmowanie – Bzodek