Historyczne podziemia i zjazd tyrolką czyli niespodzianki Zimowego Runmageddonu

W weekend 16-17 lutego w podwarszawskim Garnizonie Modlin odbędzie się Zimowy Runmageddon, który oficjalnie zainauguruje sezon 2019. Szczególnymi atrakcjami tegorocznej edycji będzie zjazd na linie zawieszonej nad Miasteczkiem Kibica oraz trasa biegu, która poprowadzi przez nieznane podziemia Twierdzy Modlin. Jak informuje Biuro Prasowe imprezy na listach startowych Runmageddonu i Runmageddonu Kids jest niespełna 2 tysiące osób.

Runmageddon powraca do znanej i lubianej przez uczestników tego cyklu biegów przeszkodowych lokalizacji. Poprzednie edycje ekstremalnego biegu organizowane w Twierdzy Modlin były w opinii wielu uczestników jednymi z najlepszych w całej historii.

Tym razem zawodnicy będą mieli okazję poznać Garnizon Modlin w wersji zimowej, bowiem właśnie tą lokalizację wybrali organizatorzy na inaugurację sezonu 2019. Zimowy Runmageddon będzie też pierwszym tegorocznym eventem, podczas którego profesjonalni biegacze przeszkodowi (OCR) startujący w serii Elite, będą mogli zawalczyć o awans do Mistrzostw Europy OCR, które odbędą się w czerwcu w Gdyni.

Intro, Rekrut i Hardocre

Spragnieni ekstremalnych wyzwań po noworocznej przerwie zjadą do Modlina, aby w atmosferze zabawy sprawdzić granice swoich możliwości. Okazji ku temu będą mieli aż trzy, ponieważ organizatorzy zaplanowali rozegrać w ciągu weekendu biegi w formułach: Intro czyli 3 kilometry z 15 przeszkodami, Rekrut, 6 kilometrów najeżonych 30 utrudnieniami oraz Hardcore, 21 kilometrów z 70 przeszkodami. W roli jednej z przeszkód w tej edycji Runmageddonu wystąpi sama forteca. Zawodnicy będą biegać m.in. po najdłuższym budynku w Europie, czyli liczących 2250 m koszarach, a trasa biegu poprowadzi przez nieznane dotąd podziemia Garnizonu Modlin.

Niewątpliwie hitem pierwszej, tegorocznej edycji Runmageddonu będzie przeszkoda zwana Tyrolką, czyli lina rozwieszona niemalże nad głowami widzów ekstremalnego biegu. Tak przygotowana ucieszy startujących, jak i osoby podziwiające zmagania uczestników Runmageddonu.

Runmageddon

Zimowy Runmageddon w Garnizonie Modlin z pewnością będzie ekscytujący. Startujący przebiegać będą przez podziemia Garnizonu, do których mało kto kiedykolwiek dotarł. Poznają zimowe oblicze tego historycznego miejsca oraz odkryją jego nowe, jeszcze przez nich niepoznane zakamarki – opowiada dyrektor imprezy, Jacek Parol.

Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Runmageddomu na trasie znajdzie się przeszkoda Lodowa NO FROST by Haier, a w dwóch miejscach uczestnicy będą wchodzić po kostki do Narwi.  – Bez obaw, dla zawodników przygotujemy przebieralnie oraz ogrzewalnie z umywalkami – uspokajają organizatorzy.

Dzieci też będą miały swoją trasę

Swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddon KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód, niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód.

Lutowy Runmageddon w Garnizonie Modlin jest jedyną w tym roku okazją być sprawdzić się podczas zimowego eventu. Kolejna edycja Runmageddonu zapowiedziana jest już na wiosnę i odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 13-14 kwietnia. W maju Runmageddon zawita do Ełku, Krakowa i Warszawy. Pierwsze półrocze tego ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych zamkną czerwcowe imprezy w Trójmieście oraz w Poznaniu.

red