Runmageddon jak Mad Max. Postapokaliptyczny klimat w Lesznowoli

Jak informuje Biuro Prasowe Runmageddonu jesienna edycja biegu, który odbył się w miniony weekend na Torze Motocrossowym w Lesznowoli k. Warszawy cieszyła się większą popularnością niż majowa odsłona w Modlinie. Według list z wynikami biegi w formułach Rekrut, Classic i Biznes Szlachetna Paczka ukończyło prawie 5 tysięcy zawodników. 

Wraki samochodów, motory i ludzie wystylizowani jakby przed chwilą miała miejsce katastrofa, którą jedynie oni przetrwali. Uczestników pierwszej jesiennej edycji Runmageddonu przywitał klimat rodem z Mad Maxa. Już o 7:40 na linii startu stanęli najodważniejsi zawodnicy serii Elite, by pokonać trasę Rekruta, 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód. Miasteczko Kibica z minuty na minutę wypełniało się głodnymi wrażeń uczestnikami, jak również ich najbliższymi, rodzinami oraz wszystkimi, którzy wspólnie chcieli przeżyć ekstremalne emocje. O godzinie 8:00 rozpoczęły się serie OPEN formuły Rekrut, a zawodnicy startowali w turach co 15 minut aż do godziny 15:15.

Runmageddon Lesznowola

Zwycięzcy serii Elite

W sobotę, podczas zmagań formuły Elite Rekrut, czyli 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód, najwytrwalszą z kobiet okazała się Małgorzata Daszkiewicz, która z czasem 52 minuty i 33 sekundy stanęła na najwyższym stopniu podium. Najlepszym wśród mężczyzn został Piotr Łobodziński z czasem 34 minut i 30 sekund.

Niedzielne starty, serii Elite na dystansie formuły Classic okazały się szczęśliwe zarówno dla Katarzyny Baranowskiej, która 12 kilometrów i 30 przeszkód pokonała w 1 godzinę, 21 minut i 57 sekund jak i dla Dawida Kowalczyka, który potrzebował tylko 1 godziny, 11 minut i 56 sekund żeby pojawić się na mecie.

Serie specjalne

Podczas Runmageddonu Warszawa odbyły się 4 serie specjalne, które spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i obserwujących tłumnie zgromadzonych w Miasteczku Kibica. Dopingujący mieli okazję podziwiać zmagania startujących w II Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, I Mistrzostwach Polski Domów Mediowych, specjalnej serii przeznaczonej dla Fundacji DKMS jak i formuły Biznes Szlachetna Paczka.

W II Mistrzostwach Polski Dziennikarzy wystartowała natomiast, po raz pierwszy, ekipa naszego portalu. Jak na debiut w mistrzostwach, wyszło chyba przyzwoicie. Nasi zawodnicy zajęli 13. i 14. miejsce wśród wielu bardziej doświadczonych ekip… to lepiej niż się sami spodziewaliśmy.

– Trochę potrenowaliśmy przed startem, aby na trasie biegu nie dać plamy. – powiedział Adam Dulnik, który w mistrzostwach wystartował po raz pierwszy, ale ogółem był to jego szósty Runmageddon. – Bardzo podobała mi się trasa w Lesznowoli. Ciekawa, wymagająca, z przeszkodami, których pokonanie kosztowało wiele sił, ale jednocześnie przynosiło wiele satysfakcji. Za rok powalczymy o miejsce w pierwszej dziesiątce. – zapowiada.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski zdobył Bartosz Brusiło z portalu Mamy Ruszamy (40:35), przed Mateuszem Jareckim z TVP Sport (42:44) i Maciejem Czopkiem z TVN24 (44:33). Wśród pań zwyciężyła Natalia Grzebisz z Puls Biznesu/Bankier.pl (44:46), wyprzedzając Ilonę Brusiło (50:03) oraz Katarzynę Głuszak z Wirtualnej Polski (52:15). Drużynowo bezapelacyjnie zwyciężyła ekipa TVN24 w składzie: Maciej Czopek, Przemek Janowski, Adrian Mielnik, Zbigniew Guziuk i Agnieszka Białobrzewska.

Runmageddon Lesznowola

Runmageddon Kids i Junior

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych fanach ekstremalnych wyzwań, którzy podczas dwóch dni warszawskiego Runmageddonu startowali w 3 kategoriach wiekowych. 4-5 latki rozpoczęły zmagania o godzinie 9:00 i w godzinnych odstępach wyruszali na trasę aż do godziny 16:00. Tuż za nimi, bo tylko 20 minut później, gotowi do biegu byli sześcio, siedmio i ośmioletni zawodnicy, którzy podobnie jak ich młodsi koledzy startowali co godzinę do 16:20. Następnie, w pełnej gotowości by pokonać czekające ich przeszkody ruszyli najstarsi z młodych uczestników.  Startujący w kategorii 9-11 lat, tak jak ich poprzednicy wyruszali na podbój tras co godzinę. Jako ostatni swoje zmagania rozpoczęli uczestnicy formuły Junior na dystansie 2 kilometrów najeżonych ponad 15 przeszkodami, która dedykowana jest dla dzieci w wieku 12-15 lat.

Jesienne Runmageddony

Kolejnym po Warszawie przystankiem na jesiennej trasie Runmageddonu będzie za tydzień Wałbrzych. Później w arenę zmagań śmiałków biorących udział w tych ekstremalnych biegach zmieni się Kocierz w gm. Andrychów, a na Kaukazie podczas drugiej edycji Runmageddonu poza granicami Polski, bawić się będzie ponad siedemdziesięciu odważnych fanów ekstremalnych wyzwań.

Więcej informacji i zapisy znaleźć można na stronie internetowej www.runmageddon.pl

 Runmageddon Lesznowola – wyniki

 

[foogallery id=”10742″]

 

red. na podstawie mat. pras