Szeregowiec, Porucznik czy Generał? Commando Race w Krakowie coraz bliżej

22 września na poligonie Pasternik w Krakowie odbędzie się piąta edycja przeszkodowego biegu Commando Race. Organizatorzy poinformowali, że na listach startowych imprezy znajduje się około 1,2 tysiąca zawodników, w tym prawie 600 najmłodszych adeptów biegów ekstremalnych.

Dorośli zawodnicy do wyboru mają 3 trasy o różnej długości oraz stopniu trudności. Pierwszą z dostępnych formuł o długości 3 kilometrów z co najmniej 15 przeszkodami organizator nazwał „Szeregowiec” i określa ją jako łatwą. Do bardziej zaawansowanych biegaczy zaadresowane są formuły „Porucznik” i „Generał”. Ich długości to odpowiednio 6 i 12 kilometrów, na krótszej znajdzie się 30 a na dłuższej 50 przeszkód.

Podobnie jak na innych biegach OCR również w Commando Race najlepsi zawodnicy startować będą w falach Elita. Dotyczy to oczywiście biegów na dystansie 6 i 12 kilometrów. Każdy uczestnik fali Elita musi samodzielnie, czyli bez pomocy innych zawodników pokonać wszystkie przeszkody na trasie biegu. Ma dowolną ilość prób pokonania każdej przeszkody. – Jeśli zawodnik w fali Elite nie będzie w stanie pokonać przeszkody, to ma obowiązek oddać opaskę sędziemu i dalej może biec na zasadach fal Open – informują organizatorzy.

Oprócz naturalnych przeszkód takich jak mokradła, bagna czy powalone drzewa na zawodników czekać będzie wiele specjalnie skonstruowanych przeszkód takich jak np. Monkey bar, Low Rig czy nowość od NASC, czyli przeszkoda zwana „Młynem”.

Młyn

Najtwardszy zawodnik odjedzie na rowerze

Nagrodą główną dla najlepszego zawodnika na dystansie 12km jest rower Giant Roam2 o wartości 2,5 tysiąca złotych, ufundowany przez firmę Revor. Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymają medale, które będą różnić się od siebie w zależności od wybranego przez nich dystansu.

Ponad 600 Commandosików gotowych do startu

Bieg dla małych komandosów. czyli Commandosik to druga edycja biegu. Pierwsza odbyła się 9 czerwca tego roku. Dzieciaki wystartują w 3 kategoriach wiekowych 4-5. 6-8 oraz 9-11 lat. Uczestnicy najmłodszej kategorii wiekowej będą meili do pokonania dystans ok. 800m, natomiast starsze dzieci będą się musiały zmierzyć z dystansem ok.1200m oraz trudniejszymi przeszkodami. Oczywiście wszystkie dzieciaki również otrzymają medale na mecie.

Commandosik

Na listach startowych jest już prawie 600 młodych uczestników. – Pierwsza edycja biegu dla dzieci wyszła świetnie, ale druga zapowiada się jeszcze lepiej. Od początku widzimy duże zainteresowanie biegiem wśród rodziców i samych dzieciaków. Cieszymy się, że taki sposób spędzania wolnego czasu i nasze ekstremalne trasy przypadły im do gustu. – podsumował Damian Pospuła z ekipy Commando Race.

md