W niedzielę pobiegną w 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej

4 tysiące osób widnieje na liście startowej 56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej, który odbędzie się w najbliższą niedzię, 23 września. W tym roku dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wydarzenie zyskało okolicznościową symbolikę zawartą w logo biegu. Taka też będzie trasa, która obrazuje drogę od wojny do wolności. Start nastąpi na Westerplatte, zaś metę uczestnicy przekroczą przy Europejskim Centrum Solidarności.

Lista startowa do biegu, określona limitem 4 tysięcy uczestników, zapełniła się ostatniego dnia sierpnia. Tym samym, jest duża szansa na ustanowienie kolejny rok z rzędu nowego rekordu frekwencji, który od 2017 r. wynosi 3452 osoby. Organizowana przez Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk impreza jest jedną z najpopularniejszych w Polsce. Podczas ubiegłorocznej edycji bardzo ciepło przez biegaczy została przyjęta nowa trasa, która ponownie prowadzi m.in. kładką nad Motławą, w pobliżu Muzeum II Wojny Światowej, aż do Europejskiego Centrum Solidarności.

Start nastąpi o godzinie 10.10. Na mecie na każdego finiszera czekać będzie wyjątkowy, odlewany medal z motywem barw narodowych. Ponadto uczestnicy zyskają dostęp do bezpłatnych zdjęć z biegu. Chętni mogli dodatkowo nabyć wysokiej klasy koszulkę z limitowanej edycji dedykowanej 56. edycji imprezy. Zarówno medal, jak i koszulka, poprzez stylistyczne akcenty nawiązują do wydarzeń sprzed blisko 80. lat. W przypadku tego biegu aspekt historyczny, pamięci o Obrońcach  Westerplatte był zawsze niezwykle ważny dla osób startujących w tej imprezie.

Przy okazji 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej Organizatorzy będą wspierać Fundację Hospicyjną oraz akcję „Pomorze Biega i Pomaga”. Każdy z uczestników będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę i pomóc potrzebującym.

W ubiegłorocznej edycji Biegu Westerplatte wystartowało ponad 3 tysiące osób. Zwyciężył Marek Kowalski z czasem 31:07, wśród pań najszybsza była Aleksandra Brzezińska z wynikiem 34:16.

 

mat.pras

Fot. biegwesterplatte.pl