3. Bieg Trzech Króli otwiera zapisy

Bieg Trzech Króli w Łodzi to impreza, która cieszy się sympatią sporej grupy biegaczy. Rosnące zainteresowanie po raz kolejny spowodowało podniesienie limitu uczestników, który w przyszłorocznej edycji wynosi 2,5 tysiąca osób. Trzecia odsłona Biegu Trzech Króli odbędzie się 6 stycznia 2019 roku, a zapisy wystartują  już w poniedziałek od godziny 8:00.

Choć do końca roku jest jeszcze trochę czasu, biegacze już planują swoje pierwsze starty w 2019 roku. Sylwestrowe lub Noworoczne biegi to dla niektórych fanów biegania doskonała okazja, by na sportowo pożegnać stary rok i powitać nowy. Jednak dla osób, które lubią w sylwestrową noc poszaleć, taką okazją może być organizowany w Łodzi 3. Bieg Trzech Króli. Z pewnością będzie to także dobry sposób na spalenie nadprogramowych kalorii, nagromadzonych po świętach i sylwestrowej zabawie. Dystans 5 kilometrów będzie też w sam raz dla tych, którzy zechcą w czyn wcielić swoje noworoczne postanowienia o zwiększeniu swojej aktywności fizycznej w nowym roku.

Zaproponowana przez organizatorów formuła biegania 6 stycznia została pozytywnie przyjęta przez biegaczy, których coraz więcej staje na starcie łódzkiego biegu. W pierwszej edycji udział wzięło 1 307 uczestników. Na drugą edycję organizatorzy przygotowali więc 2 tysiące pakietów startowych, które rozeszły się na kilka dni przed imprezą, a na linii startu tegorocznego biegu stanęło 1 904 zawodników. Tym razem limit uczestników ponownie pójdzie w górę i w imprezie będzie mogło wziąć udział 2,5 tysiąca uczestników.

Bieg Trzech Króli

Druga edycja Biegu Trzech Króli była rekordowa nie tylko jeśli chodzi o frekwencję, ale także w wymiarze sportowym. Zwycięzcy ustanowili nowe rekordy trasy. Wśród mężczyzn Michał Olejnik z czasem 15:30 pobił o 15 sekund dotychczasowy rekordowy wynik Artura Kozłowskiego (15:45). Wśród kobiet najszybszą zawodniczką na mecie była Mariola Ślusarczyk, której wynik 17:15 również okazał się lepszy od uzyskanego podczas pierwszej edycji przez Monikę Kaczmarek (17:53).

Podobnie jak w latach poprzednich start i meta zlokalizowane będą na głównej alei centrum rozrywkowo-handlowego Manufaktura, skąd trasa o długości 5 kilometrów poprowadzi łódzkimi ulicami, m.in. Piotrkowską, na której biegacze będą mogli podziwiać świąteczną iluminację. Zawody poprzedzą występy muzyczne, konkursy z nagrodami i wspólne śpiewanie kolęd. Na mecie na zawodników oprócz pamiątkowych medali czekać będzie także gorący posiłek.

Bieg Trzech Króli

5 kilometrowa trasa biegu posiada atest PZLA. Start biegu organizatorzy zaplanowali na 6 stycznia o godzinie 17:00, uczestników obowiązuje limit czasowy na pokonanie trasy – 45 minut. Zapisy internetowe zostaną otwarte już w najbliższy poniedziałek (15 października) i potrwają do 3 stycznia, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit miejsc startowych. Warto szybko podjąć decyzję o ewentualnym starcie, bowiem do końca października opłata startowa wynosi 30 zł, a z każdym kolejnym miesiącem będzie wzrastać o 10 zł.

Więcej informacji o biegu na stronie www.lodzbiegtrzechkroli.pl lub na Facebooku.

GD