Agrykola już otwarta! Remont bieżni trwał prawie 4 miesiące

W weekend po remoncie udostępniono biegaczom bieżnię stadionu Agrykola przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Remont jej nawierzchni trwał od lipca i miał zakończyć się w połowie września. Potrwał jednak ponad miesiąc dłużej ponieważ wykonawca położył dodatkową warstwę asfaltu stabilizującą podłoże. Z bieżni, która jest czynna w godzinach 7:00-22:00 można korzystać bezpłatnie. 

Przetarg Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego “Agrykola” na remont bieżni rozstrzygnięto na początku czerwca. Prace przewidywały rozbiórkę obecnej nawierzchni poliuretanowej, frezowanie istniejącej podbudowy asfaltobetonowej, budowę nowej, górnej warstwy wyrównawczej podbudowy, instalację belek do odbicia do trójskoku (mężczyzn i kobiet), położenie nowej nawierzchni poliuretanowej oraz malowanie linii i oznaczeń bieżni i rozbiegu. Nowa nawierzchnia bieżni spełnia wszelkie certyfikaty IAAF.

– Cieszę się, że moje działania przyniosły efekt. Od interpelacji, poprzez rozmowy, by doprowadzić do remontu. Biegacze dziękowali mi za to, że bieżnia po naprawie jest bardzo dobra do biegania – powiedziała Katarzyna Bernadetta Olszewska, warszawska radna minionej kadencji. – Serce samorządowca i biegacza podwójnie się raduje. Chciałabym jeszcze doprowadzić do stworzenia depozytu na rzeczy biegaczy i zapewnić oświetlenie w jesienne i zimowe wieczory. Więc mam nowe cele – dodała. 

Stołeczna Agrykola cieszy się wielką popularnością wśród biegaczy, którzy tłumnie zjeżdżają do “warszawskiego Iten”, by na tartanie przygotowywać formę do startów. W okresie wiosenno-letnim na bieżni każdego dnia trenuje nawet kilkaset osób, a zainteresowanie jednym z nielicznych w stolicy ogólnodostępnym obiektem z pełnowymiarową bieżnią, zdecydowanie przekracza jej możliwości. Lata intensywnego użytkowania spowodowały wprost katastrofalny stan tartanowej nawierzchni.

md

fot. Katarzyna Bernadetta Olszewska