CITY TRAIL po raz drugi w Poznaniu i Bydgoszczy

W Poznaniu rekord trasy kobiet, w Bydgoszczy ciekawa rywalizacja czołówki – to w skrócie najważniejsze wydarzenia weekendowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W obu biegach udział wzięło łącznie ponad 1500 dorosłych i blisko 650 dzieci.

Poznań: Malwina Misjan coraz szybsza

Malwina Misjan (wcześniej Dymek) to swego rodzaju odkrycie poprzedniego sezonu CITY TRAIL. Biegaczka z Gorzowa Wielkopolskiego nie tylko zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, ale także z biegu na bieg podnosiła poprzeczkę rywalkom, ostatecznie kończąc sezon z najlepszym wynikiem na poziomie 17:26. Sezon 2018/2018 rozpoczęła od swojego rekordu na trasie nad Rusałką – 17:17. W sobotę poprawiła ten wynik o kolejne 11 sekund, ustanawiając jednocześnie rekord trasy kobiet i co więcej osiągając jeden z najbardziej wartościowych rezultatów w historii cyklu, który odbywa się w formule ogólnopolskiej od 2012 roku. Sobotni wynik – 17:06 to także rekord życiowy Malwiny na dystansie 5 km.

Drugą lokatę wywalczyła Oliwia Wawrzyniak (18:05), a trzecia była Alicja Radziej (19:19).

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Łukasz Nowak, olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, który po zakończeniu kariery rozpoczął pracę zawodową jako nauczyciel i trener, ale zaczął także startować – jak widać z powodzeniem – w zawodach biegowych. Jego wynik to tym razem to 15:25. – Mój trening to aktualnie bardziej zabawa niż poważne bieganie. Ze względu na obowiązki zawodowe trenuję wcześnie rano, ok. godz. 5, żeby zdążyć pobiegać przed pracą. Trenuję 5-6 razy w tygodniu, a kilometraż oscyluje wokół 60-70 km. Biorąc to pod uwagę, jestem zadowolony z aktualnej dyspozycji, ale myślę, że jeśli przyłożę się bardziej do treningu, wynik na tej trasie w okolicy 15 minut jest w moim zasięgu. Dzisiaj liczyłem, że będzie szybciej, ale niestety wiatr wiejący w twarz na ostatnim kilometrze skutecznie mnie spowolnił – podkreślił na mecie zwycięzca biegu.

Jako drugi linię mety minął Krzysztof Stefanowicz (15:48), a trzeci był Mateusz Goleniewski (15:58).

CITY TRAIL to nie tylko rywalizacja indywidualna, ale także drużynowa. W poznańskim cyklu zgłoszonych jest blisko 50 zespołów, a najliczniejszą jest ekipa Night Runners. – Koledzy i koleżanki, spotkanie z nimi podczas zawodów zdecydowanie motywują do startów – mówiła po biegu Joanna Waszkiewicz, jedna z zawodniczek reprezentujących Night Runners Poznań. – Bardzo lubię biegać nad Rusałką, bo to moje tereny. Długo mieszkałam w pobliżu i to tutaj zazwyczaj trenowałam. Nawet teraz, kiedy mieszkam na drugim końcu miasta, przyjeżdżam tutaj, żeby pobiegać. W tym miejscu jest jakaś magia – podkreśliła.

CITY TRAIL Poznań

Linię mety sobotniego  biegu minęło 901 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło ponad 250 młodych sportowców. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w historii cyklu wprowadzono limit miejsc – w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 zawodników.

Kolejne zawody odbędą się: 24 listopada, 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca.

Znakomity finisz Bartosza Kotłowskiego w Bydgoszczy

Bartosz Kotłowski startuje w CITY TRAIL od 2013 roku. Ma na koncie 22 biegi i 19 zwycięstw. Niedzielna wygrana nie przyszła łatwo, bo dopiero na około 500 m do mety Bartek wyszedł na prowadzenie. Ze zwycięstwa bardzo się cieszył. – Biegowo u mnie aktualnie nie za dużo, za to życiowo znacznie więcej. Przeprowadzam się, zmieniłem pracę. W tym wszystkim staram się znaleźć czas na treningi, ale nie jest to łatwe i na pewno nie są one priorytetem. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa i z czasu 15:17. Naprawdę nie spodziewałem się, że dzisiaj będzie tak szybki bieg. Na pewno pomogły rewelacyjne warunki – podkreślił na mecie zwycięzca. – Liczę na to, że już wkrótce będę mógł wejść w regularny trening i na wiosnę będę próbował poprawić rekord życiowy na 10 000 m na bieżni. Mój plan docelowy to czas poniżej 30 minut – dodał.

Jako drugi linię mety minął Marcin Biskup (15:23), który od startu prowadził bieg, a trzeci był Patryk Sieradzki (15:43).

Zwycięstwo wśród kobiet po raz pierwszy na tej trasie odniosła Aleksandra Wantowska. Jej czas to 19:23. Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Daria Maik (19:34), a trzecia była Mirosława Szweda (19:38).

CITY TRAIL to dla niektórych biegaczy rywalizacja i walka, o jak najlepsze czasy, ale zdecydowaną większość stanowią osoby biegające dla przyjemności, które traktują zawody na przykład jako możliwość spędzenia czasu ze znajomymi. – Obowiązki w domu z trójką dzieci i praca nie pozwalają mi za dużo trenować, ale brat mobilizuje mnie do biegania raz w tygodniu, co wystarcza, żeby raz w miesiącu przebiec tutaj 5 km i nie „paść” mecie – żartowała po biegu jedna z uczestniczek – Agnieszka Cilska.

CITY TRAIL

Linię mety bydgoskiego biegu minęło 601 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło blisko 400 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się: 25 listopada, 30 grudnia, 3 lutego i 3 marca.

Poznań i Bydgoszcz to dwie z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Najbliższe zawody odbędą się 3 listopada w Olsztynie i 4 listopada w Trójmieście. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Pełne wyniki CITY TRAIL Poznań

Pełne wyniki CITY TRAIL Bydgoszcz

 

mat.pras

Fot. Poznań – Katarzyna Goździewska

Fot. Bydgoszcz – Filip Kowalkowski