Dwa dni rejestracji i 19 tysięcy zapisanych na 30. Bieg Niepodległości!

30. Bieg Niepodległości w Warszawie idzie na rekord. Już rekordowe jest tempo zapisów, bowiem w ciągu 64 godzin trwania rejestracji na liście startowej znajduje się już ponad 19 tysięcy uczestników! To oznacza, że wolnych miejsc pozostało już tylko niespełna tysiąc i za kilka godzin chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu będą musieli poczekać na kolejną edycję. Wszystko wskazuje na to, że impreza pobije ubiegłoroczny rekord frekwencji 15 015 biegaczy na mecie.

Tegoroczny Bieg Niepodległości będzie wyjątkowy, bo rozgrywany w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorzy biegu przygotowali aż 20 tysięcy pakietów startowych, o dwa tysiące więcej niż w roku ubiegłym. Zapisy rozpoczęły się 6 października dokładnie minutę po północy i już po niespełna dobie, nabywców znalazło ponad 12 tysięcy pakietów. Po 64 godzinach trwania rejestracji chęć uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo, zadeklarowało ponad 19 tysięcy biegaczy. Do wyczerpania limitu 20 tysięcy uczestników pozostało więc niespełna tysiąc pakietów i wszystko wskazuje na to, że już w ciągu najbliższych kilkunastu godzin cała pula miejsc się wyczerpie.

Część olbrzymiego zainteresowania imprezą wynika z pewnością z rocznicy 100-lecia, ale organizatorzy ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa zdecydowanie ułatwili biegaczom zakup pakietów startowych, które można zamawiać kurierem (koszt przesyłki 15 zł). Taka opcja cieszy się sporym powodzeniem wśród kupujących.

Ubiegłoroczna edycja Biegu Niepodległości była największym biegiem ulicznym w Polsce, notując na mecie rekordową liczbę 15 015 uczestników. W tym roku jest szansa, że żywą biało-czerwoną flagę na ulicach Warszawy utworzy jeszcze więcej biegaczy. Nawet biorąc pod uwagę, że średnio na linii startu nie stawia się około 10% z tych którzy wykupili pakiety, do biegu powinno wystartować ponad 17 tysięcy biegaczy.

30. Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada dokładnie o godzinie 11:11, a uczestnicy biegu zostaną podzieleni na siedem stref startowych. Jako pierwsi na trasę biegu wyruszą zawodnicy biegnący na wynik poniżej 40 minut, a w szóstej strefie ci, którzy zadeklarowali bieg w czasie powyżej 60 minut. Ostatnia, siódma strefa zarezerwowana jest dla uczestników marszu nordic walking.

Rejestracji do 30. Biegu Niepodległości można dokonywać na stronie zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl

 

GD

Fot. Aktywna Warszawa