Gdańsk Biega już od 10 lat

W sobotę 20 października w samo południe już po raz dziesiąty na brzeźnieńskiej plaży wystartuje najradośniejsza gdańska impreza biegowa. Dwa dystanse: 3,3 km i 6 km. Piękna trasa: plaża w Brzeźnie i alejki parku im. Ronalda Reagana. Bez limitu czasu. Uczestnikami są gdańszczanie w każdym wieku, bo tu nie liczy się wynik i klasyfikacja końcowa, ale dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Impreza odbędzie się już po raz dziesiąty. Z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej osób. W pierwszej edycji na starcie stanęło niespełna 500 uczestników, rekord to 4500 osób. Przed rokiem na plaży w Brzeźnie stawiło się ok. 3500 osób. W Gdańsk Biega zwycięzcą jest każdy, kto pomimo jesiennej aury zmobilizuje się do wyjścia z domu i zdecyduje się na bieg indywidualny lub w zorganizowanej grupie. Jak pokazały wcześniejsze edycje, w zabawie biorą udział zarówno uczniowie, przedszkolaki, znajomi z pracy, seniorzy, rodzice z wózkami, jak i profesjonalni sportowcy. Czyli biegać każdy może!

Bieg, foto i poczęstunek

O godzinie 11:45 przed sceną na plaży nie zabraknie rozgrzewki w rytmach Zumby. Bieg rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Gdańsk Biega

Po ukończonym biegu każdy uczestnik będzie mógł zjeść gorącą grochówkę lub wegetariański barszcz ukraiński z tradycyjnej kuchni polowej. Nie zabraknie też rozgrzewającej herbaty oraz kawy. Dla tych, którzy będą mieli ochotę na wspólną fotografię organizatorzy przygotowali dwie fotobudki.

Gdańsk Biega

Zarejestruj się!

Aby pobiec w Gdańsk Biega 2018 należy wypełnić formularz na stronie www.gdansk.pl. Rejestracja jest bezpłatna i potrwa do 17 października.

Z okazji 10. edycji organizatorzy przygotowali 2900 koszulek biegowych, ale tym razem w białym kolorze. Zarejestrowani biegacze będą mogli je odebrać w czwartek (18.10) oraz piątek (19.10) w godz. 12:00-20:00 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Więcej informacji o Gdańsk Biega 2018 znajduje się na www.gdansk.pl/gdanskbiega

 

źródło i Fot: Gdański Ośrodek Sportu