Wings for Life ogłosił start zapisów. Na biegaczy czeka 8 tysięcy miejsc

Dzisiaj po południu wystartowały zapisy na charytatywny bieg Wings for Life, który odbędzie się 5 maja 2019 roku w Poznaniu. W tym wyjątkowym biegu nie chodzi o dotarcie do mety, tutaj meta rusza w pościg za biegaczami. Całość opłat startowych zostanie przekazana fundacji Wings for Life szukającej metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Impreza odbędzie się w 33 lokalizacjach na całym świecie, stolica Wielkopolski będzie gościć polską edycję biegu po raz szósty.

Polska odsłona światowego biegu Wings for Life rozpocznie się jak zwykle o godzinie 13:00 w pierwszą niedzielę maja. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smartfonie i wyznaczyć sobie własną trasę (APP Run) w pojedynkę, bądź w zorganizowanej grupie.

Organizatorzy polskiej edycji Wings for Life przygotowali pulę 8 tysięcy pakietów startowych. – Wysoki limit miejsc nie pozwala jednak zwlekać z decyzją o rejestracji do ostatniej chwili. Podczas ubiegłych dwóch edycji, pomimo sukcesywnie powiększanej listy uczestników, limit zostawał wyczerpany na kilka tygodni przed startem. – informują w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji.

Podczas ostatnich poznańskich odsłon imprezy Samochód Pościgowy prowadził Adam Małysz, a na trasie można było spotkać znane osobistości ze świata sportu, min.: Joannę Jóźwik, Monikę Pyrek, Jerzego Skarżyńskiego, Andrzeja Bargiela, Przemka Pawlickiego, czy Jakuba Przygońskiego.

Pół miliona biegaczy pobiegło już dla tych, którzy nie mogą

W poprzednich pięciu edycjach imprezy na całym świecie wzięło udział już ponad pół miliona osób. Polacy uczestniczą w imprezie od samego początku, licznie i z sukcesami. Wśród kobiet rekordzistką dystansu (68,21 km) jest Dominika Stelmach, która zwyciężyła kolejno minione edycje, triumfując na czterech kontynentach, kolejno w: Europie, Australii, Ameryce Południowej i Afryce. Warto wspomnieć również o niezwykłym wyczynie Bartosza Olszewskiego, który w Mediolanie przebiegł 88,24 km, zostając najlepszym biegaczem Wings For Life 2017. Tytuł globalnego zwycięzcy wywalczył poruszający się na wózku Szwed Aron Anderson.

Dzięki organizacji imprezy Fundacja Wings for Life sfinansowana już 191 projektów badawczych, których celem jest znalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie internetowej www.wingsforlifeworldrun.com

mat pras.