Runmageddon zaprasza na Finał Ligi: „Ilość wody ograniczymy do absolutnego minimum. Będzie herbata, specjalne ogrzewalnie i ciepłe prysznice”

Runmageddon reaguje na ubiegłoroczną falę krytyki po Finale Ligi w Pabianicach i zapowiada, że ograniczy do minimum ilość wody na trasie zawodów, które odbędą się 18 listopada w Siedlcach pod Warszawą. Organizatorzy kuszą uczestników herbatą, specjalnymi ogrzewalniami oraz ciepłymi prysznicami. W ramach imprezy odbędą się również III Mistrzostwa Polski Runmageddonu. 

Po zeszłorocznym Finale Ligi Runmageddonu, który odbył się w Pabianicach wielu uczestników zarzucało organizatorom, że przygotowali trasę, na której znalazło się za dużo wody oraz przeszkód, które wymagały zanurzenia. Faktem jest, że do mety ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Runmageddonu dotarło zaledwie 9 uczestników, a trasy nie udało się pokonać żadnej z kobiet. Wiele było przypadków hipotermii i pojawiły się pytania, czy w takich warunkach możliwe było w ogóle zaprezentowanie przez czołowych polskich zawodników OCR pełni umiejętności technicznych.  Sam prezes Jaro Bieniecki określił pabianicką imprezę jako „najcięższy Runmageddon w historii”.

W tym roku ma być inaczej. Niezależnie od warunków atmosferycznych organizatorzy już dzisiaj zapowiadają, że w Siedlcach ograniczą ilość wody do minimum. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 10 kilometrów z 50 przeszkodami, wsród których znaleźć mają się nowości – „Chomik” oraz nowy „Combos”.

Zaplanowana trasa ma być wymagająca, ale jednocześnie organizatorzy deklarują, że pozwoli sprawdzić szybkość, zwinność oraz tężyznę fizyczną uczestników. Dystans poprowadzony zostanie głownie po płaskim, suchym terenie, tak by zawodnicy mogli faktycznie powalczyć o sportowe wyniki. Nie zabraknie podbiegów czy zbiegów z tzw. sztucznej górki. Poza tym na mecie na uczestników czekać mają iście królewskie warunki.

– Tegoroczna trasa będzie zupełnie inna, niż  zeszłoroczna. W tym roku stawimy na płaski teren z niewielkim wzniesieniem oraz na 50 najlepszych przeszkód Runmageddonu. Jako, że mamy już słotną jesień rezygnujemy z większości przeszkód wodnych. Jednak, chcąc zachować ekstremalny klimat Runmageddonu tuż przy mecie na zawodników czekać będzie jedna „mokra” konstrukcja. Bardzo ważny jest dla nas komfort uczestników, dlatego też dzięki uprzejmości Stadionu Miejskiego w Siedlcach do ich dyspozycji oddamy ogrzewane szatnie oraz prysznice z ciepłą wodą – mówi Jacek Parol, dyrektor biegu.

Dla kogo Finał Ligi a dla kogo Mistrzostwa Polski Runmageddonu?

Sam Runmageddon określa Finał Ligi i III Mistrzostwa Polski  jako najważniejsze wydarzenia podsumowujące rok. W Finale wziąć udział będą mogli wszyscy uczestnicy tegorocznych edycji biegów w falach  Open, którzy pokonali minimum jedną z formuł zaczynając od sześciokilometrowego Rekruta i zdobyli 2 punkty w Lidze Runmageddonu. Na tych, którzy dotrą do mety czekać będzie nowy medal zaprojektowany specjalnie na finałową edycję.

W III Mistrzostwach Polski Runmageddonu natomiast wystartują najlepsi uczestnicy serii Elite czyli osoby, które pokonują Runmageddon w duchu rywalizacji, ścigając się z innymi zawodnikami i dbając o to by przeszkody pokonać wedle standardów regulaminu Runmageddonu.

Prawo udziału w mistrzostwach otrzymają wyłącznie osoby pełnoletnie, które w tym sezonie ukończyły przynajmniej jeden Runmageddon w formule Rekrut, Classic, Hardcore lub Ultra zajmując miejsce od 1 do 10 w klasyfikacji Elite kobiet lub Elite mężczyzn albo zajmując w tych biegach miejsce od 1 do 3 w klasyfikacji Elite Masters kobiet lub Elite Masters mężczyzn.

red na podstawie materiału prasowego