Ruszyły zapisy na 13. Bieg WOŚP – Policz się z cukrzycą

13 stycznia 2019 r. odbędzie się kolejny, 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego już po raz 13. pobiegniemy z hasłem „Policz się z cukrzycą”. Jak co roku 5 tysięcy uczestników przebiegnie dystans 5 km, trasą poprowadzoną ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zapisy na 13 edycję Biegu WOŚP właśnie wystartowały. 

Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest umieszczanie na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Fundacja WOŚP od 2004 roku zakupiła 1173 nowoczesnych, osobistych pomp insulinowych i przekazała je do 34 ośrodków. W tych specjalistycznych ośrodkach kobiety z cukrzycą typu 1 planujące ciążę lub będące w ciąży mogą być leczone z zastosowaniem najnowocześniejszej terapii pompowej. Lekarze i pielęgniarki z tych ośrodków zostali przeszkoleni z zasad leczenia pompami insulinowymi pacjentek z cukrzycą typu 1 i prowadzenia leczenia od etapu planowania ciąży poprzez całą ciążę. Zarówno kobiety będące w okresie przygotowań do ciąży jak i ciężarne, jeśli nie mają swojej pompy insulinowej, mogą w tych ośrodkach wypożyczyć ją całkowicie nieodpłatnie.

Opłata za pakiet startowy-cegiełkę wynosi minimum 30 pln, co oznacza, że każdy kto w większym stopniu chciałby wesprzeć cel 13. Biegu „Policz się z cukrzycą” może wpłacić wyższą kwotę. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu otrzyma:

  • numer startowy wraz z czterema agrafkami
  • pamiątkową koszulkę 13. Biegu WOŚP
  • medal na mecie
  • upominki od sponsorów i partnerów imprezy

Rejestracja do 13. Biegu WOŚP potrwa do 4 stycznia 2019 roku lub zakończy się z chwilą wyczerpania limitu 5 tysięcy pakietów startowych. Odbiór pakietów startowych odbędzie się w dniach 7-12 stycznia w Sklepie Biegacza Warszawa Powiśle przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 145 A w godzinach pracy sklepu. Pakiety będzie można odebrać także w dniu Finału, przed biegiem w miasteczku biegowym pod PKiN w godzinach 10:00-12:00.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski, gdzie poszczególne sztaby zorganizują kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia.

Pakiety w cenie 30 złotych dostępne są na stronie SlotMarket.pl

 

źródło: WOŚP