VI Bieg Mikołajkowy w Policach

HoHoHo! 2 grudnia już po raz szósty w Policach odbędzie się Bieg Mikołajkowy, który zamieni to zachodniopomorskie miasto w stolicę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów i setek biegaczy poprzebieranych za postacie z bajek, filmów i legend. Na starcie tegorocznej edycji staną uczestnicy biegu na dystansie 10 km, miłośnicy nordic walking oraz najmłodsi fani biegania. Prawdziwą gratką będzie Świąteczna Sztafeta Marzeń, w której zawodnicy zamiast tradycyjnej sztafetowej pałeczki przekazywać sobie będą… choinkę. Po sportowych emocjach na wszystkich uczestników czekać będzie świąteczny poczęstunek z domowymi pierogami oraz rozgrzewającym, aromatycznym barszczem.

Pierwszą przepowiednią Świąt Bożego Narodzenia dla biegaczy nie jest pierwsza gwiazdka, pierwszy płatek śniegu na szybie czy też czerwony nos Rudolfa przy mikołajowych saniach. Pierwszym sygnałem o zbliżających się świętach są mikołajkowe biegi. Jednym z takich wydarzeń w tym roku będzie VI Bieg Mikołajkowy w Policach, gdzie 2 grudnia w jednym miejscu spotka się blisko 2 tysiące Mikołajów. Barwną tradycją tej imprezy są jej uczestnicy, którzy specjalnie na ten start, przebierają się za postacie z bajek i filmów, tworząc barwny korowód.

Bieg Mikołajkowy

Świąteczny festiwal sportu rozpoczną najmłodsi uczestnicy, przedszkolaki i dzieci z klas 1-3. Krasnale ubrane w mikołajowe czapki dzielnie zmierzą się z dystansem odpowiednio 200 oraz 400 metrów, gdzie na mecie św. Mikołaj obdaruje ich pięknym medalem oraz słodkim, świątecznym upominkiem. Tuż po zakończeniu biegów dzieci na starcie pojawią się zawodnicy Nordic Walking, którzy do pokonania będą mieli jedną 5-kilometrową pętlę, startując i finiszując na stadionie OSiRu w Policach. Ponad 400 kijkarzy po usłyszeniu strażackiej syreny wyruszy na trasę, aby jednocześnie zmierzyć się ze swoimi słabościami i z drugiej strony doskonale się bawić.

W międzyczasie na stadionie na starcie ustawią się sztafety z dość niespotykaną formą pałeczki – choinką! Zawodnicy w Świątecznej Sztafecie Marzeń do pokonania będą mieli dystans 4×100 m, niosąc przy tym świąteczne drzewko. Jest to chyba jedyny tego typu wyścig na świecie, który w ramach Biegu Mikołajkowego w Policach odbywa się już po raz trzeci i jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zachodniopomorskich klubów oraz firm.

Bieg Mikołajkowy

Punktualnie o godzinie 12:00, na sygnał syreny strażackiej wybiegnie blisko 2-tysięczna grupa Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów, i mnóstwa innych bajecznie przebranych osób. Biało-czerwona fala pomknie na 10 kilometrów czystej zabawy i przyjemności, aby za linią mety otrzymać świąteczny, kolorowy medal. Całe sportowe święto zwieńczone zostanie dekoracjami najlepszych zawodników i zawodniczek oraz tradycyjnie rozdawaniem prezentów przez św. Mikołaja! W trakcie imprezy odbywać  się będą także zbiórki charytatywne oraz kiermasz świątecznych ciast na rzecz osób potrzebujących. Z roku na rok kiermasz cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników i kibiców.

Bieg Mikołajkowy

Organizator, którym niezmiennie jest Zbigniew Pokrzywiński wraz z ekipą BiegamBoLubięPolice, przygotował moc świątecznych atrakcji pozasportowych, które odbędą się w „sercu” całej imprezy, czyli w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. To właśnie w tym miejscu po wszystkich startach odbędzie się prawdziwa wigilijna uczta, gdzie uczestnicy  zgodnie z mikołajkową tradycją z Polic, cieszyć będą  swoje podniebienia domowymi, ręcznie lepionymi pierogami oraz rozgrzewającym, aromatycznym barszczem.

Więcej informacji o biegu znajdziecie na stronie www.biegambolubiepolice.pl lub na portalu Facebook

 

red. na podstawie mat. pras