5. Gdańsk Maraton nie tylko dla maratończyków

14 kwietnia 2019 roku wystartuje piąta edycja Gdańsk Maratonu. Rywalizacji na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów towarzyszyć będą dodatkowe biegi: Sztafeta Maratońska oraz „Gdańsk na piątkę”. To alternatywa dla wszystkich, którzy chcą poczuć atmosferę biegowego święta, ale potrafią mierzyć siły na zamiary.

Sztafeta Maratońska

Tego samego dnia co 5. Gdańsk Maraton, dosłownie kilka chwil po uczestnikach biegu głównego, wystartuje Sztafeta Maratońska. To idealna możliwość dla osób, które nie czują się na siłach zmierzyć z pełnym królewskim dystansem, by pokonać go zespołowo.

– Start w sztafecie to sprawdzona forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do rywalizacji – zachęcają organizatorzy.

Dystans do pokonania przez zespół zostanie podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,4 km/8,4 km/10,7 km/6,7 km). Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają na mecie pamiątkowe medale oraz pakiet startowy, który przysługuje wszystkim maratończykom.

Obowiązuje limit zgłoszeń, wynoszący 200 sztafet.Opłata startowa za drużynę wynosi do lutego 319 złotych a w marcu 399 złotych.

Gdańsk na Piątkę

Dzień przed biegiem głównym, czyli 13 kwietnia 2019 roku odbędzie się impreza o nazwie „Gdańsk na Piątkę”, czyli start na dystansie 5 kilometrów.

– W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w krótkim biegu, którego start i meta będą dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później rozpoczną i zakończą swoją biegową przygodę maratończycy – tłumaczą organizatorzy – Dla wszystkich uczestników biegu na 5 kilometrów przewidziany jest pamiątkowy medal – dodają.

Na liście startowej dostępnych jest 2 tysiące miejsc. Opłata startowa wynosi 29 złotych.

Gdańsk Maraton jest jedną z czołowych imprez w Polsce na tym dystansie. Jej atutem jest szybka trasa, pozwalająca na osiąganie dobrych wyników sportowych i poznanie najciekawszych i najważniejszych punktów na mapie Gdańska. Przebiega przez charakterystyczne lokalizacje miasta nad Motławą takie, jak Główne Miasto, Europejskie Centrum Solidarności, Ergo Arenę, Stadion Energa Gdańsk, Park im. R. Reagana, przy Molo w Brzeźnie oraz główne dzielnice miasta.

mat. pras.

Fot. Gdański Ośrodek Sportu