Biegun gotowy na piąty sezon biegów. Na początek „Chlupot w Butach”

Znamy już terminy przyszłorocznych imprez w cyklu Biegun, którego główną bazą tradycyjnie będzie teren Adventure Parku Kolibki w Gdyni. W planie są trzy biegi – wiosenny, letni i zimowy. Na pierwszy z nich, który odbędzie się 23 marca pod nazwą „Chlupot w Butach” trwają zapisy. Poza tym od 1 stycznia będzie można rejestrować się na Bieg Morskiego Komandosa.

W przyszłym roku w marcu Biegun zainauguruje piąty sezon biegów. Imprezy spod tego szyldu wyróżnia formuła zawodów odbywających się na pętli. Tylko od zawodnika zależy, ile zdoła pokonać okrążeń w wyznaczonym limicie czasu.

Przy mijaniu linii startu może zdecydować, czy schodzi z trasy osiągając biegun swoich możliwości. Chęć zakończenia biegu sygnalizuje poprzez wbicie charakterystycznej chorągiewki. Dystans jednej pętli Bieguna to około 4 km, tradycyjnie będzie można zrobić maksymalnie 3 okrążenia.

W 2019 roku organizatorzy Bieguna będą kontynuować pomysł organizacji fal B4 – Before. To seria dla uczestników, którzy obawiają się, że nie podołają regularnej trasie. Biegi w tej formule będą odbywać się na dystansie 3 km. Na trasie znajdą się uproszczone przeszkody z fali Open oraz konstrukcje o niskim stopniu trudności zbudowane specjalnie na potrzeby nowej formuły. W serii B4 nie będzie prowadzony pomiar czasu, a na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Wiosna, lato i jesień

Cykl biegów Biegun jest pomyślany w taki sposób, że co roku odbywają się trzy edycje – wiosenna, wakacyjna i jesienna. – Podczas każdej edycji staramy się zaskakiwać „Zdobywców Bieguna” nowymi przeszkodami i urozmaicaniem trasy, która przebiega przez teren Adventure Parku, okolicznych lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Gdańsk. Uczestnicy wakacyjnej edycji mogą spodziewać się, że bieg zahaczy również o plażę – mówią organizatorzy.

Na początek „Chlupot w Butach”

Nowy sezon imprez Biegun otworzy 23 marca biegiem pod nazwą „Chlupot w Butach”, na który zostały już uruchomione internetowe zapisy. W dniach 20-21 lipca odbędzie się impreza pod hasłem „Zemsta Neptuna”, a w 16 listopada zorganizowana zostanie jesienna odsłona cyklu, czyli Biegun „Wichrowe Wzgórza”.

W portfolio imprez organizatorów Bieguna znajduje się również Bieg Morskiego Komandosa, który w przyszłym roku odbędzie się po raz dziesiąty. Zapisy na ten jeden z najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w kraju ruszą w Nowym Rok.

red

fot. ProjectON