Eenea IRONMAN 70.3 Gdynia: Ruszyły zapisy i… akcja #TRI2help

Ruszyła rejestracja do startu w przyszłorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Podczas uroczystej konferencji, która odbyła się 4 grudnia, organizatorzy imprezy ogłosili także Rok Charytatywności w Triathlonie i pierwszych ambasadorów akcji #TRI2help, której celem jest zebranie 1 mln złotych na cele charytatywne.

Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak – to jedne z pierwszych nazwisk przedstawicieli świata sportu, mediów i kultury, którzy podjęli wyzwanie #TRI2help, w ramach którego wystartują w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia lub Enea IRONMAN 5150 Warsaw w 2019 roku. Warunkiem jest zebranie określonych kwot na wybrane cele charytatywne.

Enea IRONMAN

Tomasz Jachimek ma na celu spełnienie marzenia jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie:

Spotykamy się w jednym z punkcie ze swoimi marzeniami z Iwo, który chciałby wyjechać do Barcelony na mecz jednej z najsłynniejszych drużyn świata. Bardzo liczę na to, że obaj osiągniemy swój cel: ja wystartuję w triathlonie i ukończę go z uśmiechem na ustach, a Iwo równie szeroko będzie się uśmiechał siedząc na wspaniałym stadionie i choć na chwilę zapominając o chorobiemówi satyryk.

Celem projektu jest zebranie łącznie 1 mln złotych na różne cele charytatywne. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, ale w końcu triathloniści to ludzie, którzy nie boją się wyzwań:

Triathloniści to wyjątkowa społeczność, która potrafi „oddolnie” zorganizować się, aby wesprzeć określony cel, przekonałem się o tym wielokrotniemówi mistrz świata IRONMAN w kategorii wiekowej, Marcin Konieczny, który również bierze udział w projekcie. – Milion złotych to bardzo ambitny cel, ale wierzę, że wspólnymi siłami ambasadorów, organizatorów i przede wszystkim zawodników, uda się go osiągnąć. Mamy na to ponad pół rokuprzekonuje.

Podczas zorganizowanej w Warszawie oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland Tour 2019 zgromadzeni goście licytowali numery startowe z „jedynką” na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i Enea IRONMAN 5150 Warsaw oraz udział w różnych inicjatywach sygnowanych twarzą ambasadorów akcji.  W ten sposób podczas jednego wieczoru zebrano ponad 30 tysięcy złotych!

Enea IRONMAN

Beneficjentami akcji są organizacje pozarządowe, w tym m.in.: Fundacja Ronalda McDonalda, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Nidzicki Fundusz Lokalny, UNICEF oraz Fundacja Rycerze i Księżniczki. Ambasadorzy projektu mogą też wskazać swoje indywidualne cele zbiórek.

W jeden wieczór zebraliśmy 30 tysięcy złotych, ale to dopiero początek. Akcja dopiero się rozkręca, lada moment rzucimy wyzwanie #TRI2help kolejnym gwiazdom. Planujemy też kolejne inicjatywy w ramach Roku Charytatywności w Triathlonie. Jesteśmy zdeterminowani, aby osiągnąć nasz cel mówi Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Więcej informacji można znaleźć na zupełnie nowej stronie internetowej www.ironmangdynia.pl. Już wkrótce uruchomiona zostanie na niej specjalna sekcja poświęcona akcji #TRI2help.

Ruszyła rejestracja!

5 grudnia o godz. 14:00 ruszyła rejestracja do startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. W krótkim czasie wyczerpana została pula 500 najtańszych pakietów startowych. Warto się pośpieszyć, ponieważ cena będzie regularnie rosła wraz ze wzrostem liczby zapisanych zawodników:

  •  175 EUR – pierwsze 500 pakietów startowych
  •  185 EUR – kolejne 500 pakietów startowych
  •  195 EUR – kolejne 500 pakietów startowych
  •  210 EUR – kolejne 500 pakietów startowych
  •  225 EUR – ostatnie 500 pakietów startowych (całkowity limit uczestników: 2500 osób)

Równolegle z uruchomieniem głównej rejestracji, wystartowały także zapisy na dystans sprinterski i sztafety. Podstawowa cena pakietu na sprint wynosi 250 zł (do 31 grudnia br.), natomiast wpisowe dla sztafet – 350 zł (do 31 stycznia 2019).

Enea Ironman 70.3 Gdynia

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to jedna z największych imprez triathlonowych w Europie, od kilku lat przyciągająca nie tylko prawie 4000 amatorów triathlonu, ale też znane osobistości ze świata polskiego showbiznesu oraz najlepszych triathlonistów na świecie. Na trasie w Gdyni rywalizowały już tak legendarne nazwiska, jak Daniela Ryf, Mirinda Carfrae, Timothy O’Donnell, Andreas Raelert, Boris Stein czy Nils Frommhold. Pływanie w Zatoce Gdańskiej, malownicza i wymagająca trasa kolarska po Kaszubach, a także niezwykle głośny doping kibiców na poprowadzonej w centrum miasta trasie biegowej, to kluczowe wyróżniki imprezy. Jeśli dodamy do tego spektakularną metę zlokalizowaną na gdyńskiej plaży, nie sposób dziwić się, że gdyńska „połówka” przyciąga zawodników z ponad 50 krajów świata! Więcej informacji: www.ironmangdynia.pl

 

mat.pras

Fot. www.sportografia.pl/www.sportevolution.pl