Garmin Ultra Race i Garmin Triminator łączą siły

Malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej u podnóża Gór Stołowych przyciągają biegaczy i triathlonistów, którzy przyjeżdżają tu, by zmierzyć się na trailowych ścieżkach. W przyszłym sezonie wszystkich amatorów triathlonu i biegania czeka nie lada niespodzianka. Garmin Ultra Race i Garmin Triminator Radków połączą siły i dwie radkowskie imprezy odbędą się w tym samym terminie! Triathloniści i biegacze spotkają się w Radkowie w terminie 13-15 września 2019 roku.

– W 2019 roku zdecydowaliśmy się zorganizować w Radkowie wielkie sportowe święto. Obie organizowane przez nas w tej miejscowości imprezy: Garmin Ultra Race oraz Garmin Triminator Radków cieszą się ogromną popularnością wśród zawodników. Triathloniści i biegacze zawsze chętnie i tłumnie zjeżdżają w Góry Stołowe, a teraz wezmą udział w zawodach w jednym terminie – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W piątek – 13 września, zmagania w Radkowie rozpoczną zawodnicy rywalizujący na najdłuższym dystansie Garmin Ultra Race – 81 km, którzy po drodze mijać będą najbardziej malownicze zakątki Gór Stołowych, między innymi: Wodospad Pośny, Białe Skały, okolice Skalniaka i Błędnych Skał oraz miejscowość Pasterka.

Garmin Ultra Race

W sobotę – 14 września biegacze spotkają się z triathlonistami. W ramach drugiego dnia rywalizacji Garmin Ultra Race rozegrany zostanie bieg na dystansie 53 km. Zawodnicy pobiegną szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, w stronę Wodospadu Pośny, a następnie miną między innymi miejscowości Batorów, Duszniki Zdrój, Jerzykowice Wielkie i Kudowę Zdrój. Przebiegną w pobliżu malowniczych Błędnych Skał i kultowego schroniska Pasterka. Tego samego dnia odbędzie się również rywalizacja na wszystkich dystansach wymagającego, górskiego triathlonu Triminator: Dzień sądu to dystans 1/2 IM: 1,9 km – pływania, 90 km – jazdy na rowerze i 24 km – biegu, I`ll be back (1/4 IM: 0,95 km – pływania, 45 km – jazdy na rowerze i 10,55 km – biegu) oraz Terminacja (1/8 IM: 0,475 km – pływania, 22,5 km – jazdy na rowerze i 5,275 km – biegu).

Na każdym z trzech dystansów będzie można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na zawodników czekać będzie nie lada wyzwanie, które rozpocznie etap pływacki w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim, następnie jazda na rowerze szosą „Stu Zakrętów” i bieg szlakami turystycznymi Gór Stołowych!

Garmin Triminator Radków

Niedziela – 15 września 2019 r., upłynie pod znakiem wyścigów na dwóch najkrótszych dystansach Garmin Ultra Race: 9 km i 24 km. Ci, którzy wybiorą 9 km pobiegną pętlą poprowadzoną w okolicach miejscowości Radków, natomiast biegacze na dystansie 24 km przebiegną przez miejscowość Karłów i u stóp Ostrej Góry. Tego dnia zostaną również rozegrane zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids na trzech dystansach: 200 m, 500 m, 1000 m.

Rozkład jazdy Festiwalu Sportów Wytrzymałościowych w Górach Stołowych:

13.09.2010 – Garmin Ultra Race Radków – dystans 81 km
14.09.2010 – Garmin Ultra Race Radków – dystans 53 km
14.09.2010 – Garmin Triminator Radków – dystanse 1/2IM, 1/4IM, 1/8IM
15.09.2010 – Garmin Ultra Race Radków – dystanse 24 km i 9 km
15.09.2010 – Garmin Kids Radków – dystanse 200 m, 500 m, 1000 m

Scenerią sportowej rywalizacji podczas Garmin Triminator 2019 oraz Garmin Ultra Race 2019 będzie Park Narodowy Gór Stołowych. Park został utworzony w 1993 roku, na terenie rozległego pasma górskiego zaliczonego do Sudetów Środkowych na płn.- zach. Ziemi Kłodzkiej, przy granicy polsko-czeskiej. Park Narodowy Gór Stołowych przecina niezwykle malownicza Szosa Stu Zakrętów. Droga ta stanowi główną arterię komunikacyjną Parku. Najwyższe wzniesienia Parku to: Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) oraz Skalniak (915 m n.p.m.). Góry Stołowe to wyjątkowy w skali europejskiej przykład gór płytowych. Działalność erozyjna wytworzyła tu wielką rozmaitość form skalnych, głównie labiryntów, rozpadlin, skalnych grzybów, maczug, murów i baszt.

Zapisy na obie imprezy wystartują 2 stycznia 2019 roku o godzinie 18:00, na oficjalnych stronach zawodów www.ultrarace.pl oraz www.triminator.pl.

 

mat.pras

Fot. Labosport.pl/maratomania.pl