Grodzisk Mazowiecki – nowy punkt na triathlonowej mapie Polski

W przyszłym sezonie Grodzisk Mazowiecki dołączy do cyklu Elemental Tri Series. Grodzisk leżący w niewielkiej odległości od stolicy, będzie drugim etapem triathlonowych zmagań Pucharu Polski w ramach Elemental Tri Series, który w 2019 roku odbędzie się już po raz siódmy. W całkiem nowej lokalizacji na zawodników czekać będą trzy dystanse, a na kibiców emocjonujące widowisko. Zawody odbędą się 2 czerwca 2019 r.

– W minionej edycji cykl Elemental Tri Series składał się z trzech etapów, a zawody odbyły się kolejno w: Olsztynie, Blachowni k. Częstochowy i Białymstoku. Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że cykl powróci do wersji z czterema etapami i że w przyszłym sezonie do cyklu dołączy Grodzisk Mazowiecki. Miasto posiada nowoczesną infrastrukturę i miejsce doskonałe do przeprowadzenia zawodów triathlonowych, a dodatkowo jest położone bardzo blisko Warszawy i podróż ze stolicy zajmuje nieco ponad pół godziny – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Podczas triathlonu w Grodzisku Mazowieckim centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenach sportowo-rekreacyjnych „Stawy Walczewskiego”.To jeden z ulubionych terenów rekreacyjnych mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, które w ostatnim czasie przeszły kompleksową modernizację. Na terenie obiektu znajduje się przede wszystkim kąpielisko z plażą oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W Stawach Walczewskiego rozegrany zostanie etap pływacki zawodów. Następnie triathloniści ruszą na szybką trasę kolarską. Na końcu zawodnicy będą mieli do pokonania etap biegowy poprowadzony między innymi alejkami dookoła Stawów Walczewskiego i pobliskimi ulicami.

Elemental Tri Series

Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: supersprint, sprint i olimpijski. Na najdłuższym dystansie – olimpijskim zawodnicy będą mieli do pokonania: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu, w konwencji bez draftingu, a ponadto na tym dystansie będzie można rywalizować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na krótszych dystansach, sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km), dozwolona będzie jazda w grupie.

Podobnie jak podczas pozostałych etapów przyszłorocznego cyklu, także w ramach Elemental Tri Series Grodzisk Mazowiecki 2019 odbędzie się impreza towarzysząca – 10K Run Series, czyli bieg na 10 km na atestowanej trasie oraz Elemental Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi wystartują w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Organizatorami imprezy są Miasto Grodzisk Mazowiecki, OSiR Grodzisk Mazowiecki, KS Biegi Grodzisk Mazowiecki i Labosport Polska sp. z o.o.

Zapisy na zawody z cyklu Elemental Tri Series ruszają 2 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl.

 

źródło: triathlonseries.pl

Fot. Facebook/triathlonseriespl