Myślenice dołączają do Garmin Ultra Race i tworzą cykl biegów Ultra

Organizatorzy Garmin Ultra Race przygotowali nie lada gratkę dla wszystkich amatorów ultra rywalizacji. W przyszłym sezonie odbędzie się pierwszy w Polsce cykl biegów Ultra, który będzie składał się z trzech imprez. Poza dobrze znanym od kilku lat Radkowem oraz debiutującym w tym roku Gdańskiem do Garmin Ultra Race 2019 dołącza całkiem nowa lokalizacja. Miastem gospodarzem kolejnego etapu po raz  pierwszy będą Myślenice (województwo małopolskie). Impreza odbędzie się 4 maja 2019 r., także warto już teraz rozpocząć przygotowania na ten majówkowy weekend!

W ciągu trzech lat zawody Garmin Ultra Race wyrobiły sobie doskonałą markę i są cenione wśród biegaczy z całej Polski, przede wszystkimi za organizację, ciekawe trasy i niepowtarzalną atmosferę wielkiego, biegowego święta. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych biegów ultra w naszym kraju. Po sukcesach radkowskiej edycji, w minionym sezonie w ramach Garmin Ultra Race zadebiutował Gdańsk, a teraz przyszedł czas na Myślenice, które w przyszłym roku będą pierwszym etapem zawodów z serii Garmin Ultra Race.

Dojazd do Myślenic z wybranych polskich miast:
Kraków – 41 km
Katowice – 103 km
Kielce – 155 km
Rzeszów – 187 km
Łódź – 289 km
Wrocław – 294 km
Warszawa – 331 km
Lublin – 342 km
Poznań – 474 km
Bydgoszcz – 493 km
Białystok – 525 km
Gdańsk – 607 km
Szczecin – 669 km

– To zdecydowanie niecodzienna sytuacja na polskim rynku biegowym. Dołączenie Myślenic do grona miast-gospodarzy Garmin Ultra Race 2019 czyni z tej serii jedyny cykl biegów ultra, rozgrywany w naszym kraju! Wspaniała infrastruktura jaką posiada miasto Myślenice, a także niesamowite krajobrazy Beskidów pozwalają na przeprowadzenie imprezy na najwyższym poziomie. Tradycyjnie jak na pozostałych imprezach Garmin Ultra Race, start i meta będą zlokalizowane w jednym miejscu, dzięki czemu zawodnicy i kibice będą mogli cieszyć się niesamowitą atmosferą – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Garmin Ultra Race

W 2019 roku cykl rozpocznie rywalizacja w Myślenicach, zawody odbędą się w sobotę 4 maja. Następnie biegacze spotkają się już tradycyjnie w połowie września (13-15) w Górach Stołowych, by zakończyć cykl 7 grudnia 2019 r. w Gdańsku. Podobnie jak w Radkowie i Gdańsku, w Myślenicach zawodnicy będą mieli do pokonania cztery dystanse dla dorosłych oraz trzy dla dzieci.

Dystanse Garmin Ultra Race Myślenice:

80 km (+ 3003 m/ – 3003 m)
50 km (+ 2015 m/ – 2015 m)
26 km (+ 1157 m/ – 1157 m)
13 km (+ 490 m/ – 490 m)
1 km (kids)
0,5 km (kids)
0,2 km (kids)

Zawody Garmin Ultra Race odbywają się w unikatowych przyrodniczo miejscach. Nie bez powodu nowa impreza z tej serii odbędzie się w Myślenicach. Miasto położone między Krakowem, a Zakopanem urzeka pięknymi krajobrazami i mocą atrakcji, o każdej porze roku. Ponadto jest dogodną bazą wypadową do wielu miejscowości w Małopolsce takich jak Kraków, Zakopane, Wieliczka czy Oświęcim.Ziemia Myślenicka pod względem geograficznym położona jest na obszarze dwóch makroregionów karpackich. Jej południowa część wchodzi w skład Beskidu Średniego zwanego również Beskidem Makowskim i Beskidu Wyspowego. Północna część Ziemi Myślenickiej wchodzi w skład pogórza Karpackiego. Ziemia Myślenicka to przede wszystkim malownicze tereny, bogactwo przyrody oraz licznych zabytków. Dodatkowo brak tłumów i typowego dla niektórych górskich kurortów zgiełku stanowi niewątpliwie największy atut tych terenów. Docenią je ci, którzy szukają niezadeptanych i kameralnych szlaków.

Zapisy na pierwszą edycję Garmin Ultra Race w Myślenicach oraz na pozostałe zawody cyklu ruszają już 2 stycznia 2019 r. o godz. 18:00. Pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z rabatu w wysokości 20 zł. Zawodnicy, którzy wystartują w więcej niż jednej imprezie z cyklu otrzymają dodatkowy rabat w wysokości 10 zł na każde zawody. Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl.

Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Labosport Polska.

 

mat.pras

Fot. Garmin Ultra Race