Bieg Lwa startuje z zapisami. Formuła dwudniowego festiwalu i moc atrakcji

W czwartek, 31 stycznia, o godz. 20:00 startują zapisy do ósmej edycji Biegu Lwa. Zawody odbędą się 18-19 maja w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Na uczestników czekają duże zmiany, gdyż po raz pierwszy wydarzenie przybierze formę dwudniowego festiwalu, a główne dystanse – Półmaraton i Pogoń za Lwem, czyli bieg na 10 km, odbędą się wieczorem. Niezmiennie, impreza będzie miała również wymiar pozasportowy – dzięki rodzinnemu EXPO LWA z atrakcjami dla każdego.  

Duże zmiany

Największą zmianą tegorocznej edycji jest wydłużenie imprezy do dwudniowego Festiwalu Biegu Lwa oraz przeniesienie głównych biegów na późniejszą porę. 18 maja po raz pierwszy odbędzie się wieczorny półmaraton (start o godz. 20:00) oraz Pogoń za Lwem, czyli bieg na dystansie 10 km (start o godz. 18:00). Jest to dobra informacja dla tych, którym doskwierał upał w poprzednich edycjach. Obydwa biegi odbędą się na atestowanych trasach. Na niedzielę przygotowana jest rywalizacja najmłodszych uczestników, czyli Biegi Lwiątek.

Limity miejsc i opłaty startowe

Podczas Biegu Lwa liczba miejsc jest ograniczona. W najbliższej edycji będzie wynosić odpowiednio 1 750 uczestników na Półmaraton oraz 1 250 osób na bieg na dystansie 10 km.

Bieg Lwa

Opłaty startowe są uzależnione od momentu zapisu. Pierwsze 750 osób, które zapiszą się na półmaraton zapłacą 69 zł, 750 kolejnych biegaczy – 79 zł, a ostatnie 250 miejsc będzie kosztować 89 zł. W Pogoni za Lwem opłaty to 49 zł dla pierwszych 500 zawodników, 59 zł dla kolejnych 500 oraz 69 zł dla tych, którzy zdecydują się na start najpóźniej.

Pozostałe konkurencje

Bieg Lwa to wydarzenie nie tylko dla dorosłych. Jak co roku nie zabraknie zawodów dla najmłodszych, którzy będą mogli uczestniczyć w Biegu Lwiątek. Limit 1 000 zawodników oznacza, że to jedna z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce!

Bieg Lwa

Bieg Lwa organizowany jest z myślą o całych rodzinach, dla których odbędzie się Sztafeta Pokoleń (3x400m). Natomiast uczniowie z pobliskich szkół oraz przedstawiciele firm będą mieli okazję rywalizować w Sztafetach Szkolnych i Firmowych. Tradycyjnie, na biegach można spodziewać się niepowtarzalnej atmosfery wielkiego święta sportowego, którą tworzą kibice.

Zapisy do Sztafet ruszą w marcu, natomiast do Biegu Lwiątek – w kwietniu.

Moc atrakcji

Festiwal Biegu Lwa to więcej niż bieganie. EXPO Lwa co roku zapewnia wiele atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze stref sportowych, artystycznych oraz relaksu dla dzieci i dorosłych. W tym roku, zawody drwali Lion’s Trophy przyniosą jeszcze więcej emocji, gdyż będą one częścią eliminacji do Mistrzostw Europy.

– Mityng Lekkoatletyczny i coroczny Zlot Foodtrucków serwujących dania z całego świata zadbają, aby Bieg Lwa był niezapomnianym przeżyciem dla każdego – podkreślają organizatorzy.

Zapisy do Biegu Lwa będą dostępne od 31 stycznia na stronie www.bieglwa.pl. Wiele ciekawostek pojawia się na profilu imprezy na Facebooku. Warto wspomnieć, że już wkrótce, bo 7 lutego ruszy rejestracja na Triathlon Lwa zaplanowany na 8 czerwca w Lusowie.

 

mat.pras

Fot. Tomasz Szwajkowski