PKO Nocny Wrocław Półmaraton znów idzie na rekord! Ponad połowa pakietów sprzedana

Po raz kolejny pakiety startowe na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton budzą ogromne zainteresowanie wśród biegaczy i znajdują nabywców w kosmicznym wręcz tempie. W ciągu pierwszych 24 godzin od uruchomienia zapisów w noc sylwestrową ponad 5 tysięcy osób posiadało numery startowe wrocławskiego półmaratonu! Oznacza to, że ubiegłoroczny rekord pierwszej doby zapisów (ponad 3 tysiące uczestników) został pobity aż o dwa tysiące zgłoszeń – a tempo rozchodzenia się pakietów nie spada. W tej chwili do dyspozycji biegaczy pozostała niespełna połowa z 13 tysięcy przygotowanych miejsc.

To już nasza mała wrocławska tradycja, że rokrocznie pobijamy swój własny rekord z poprzedniej edycji biegu – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. W 2017 roku pierwsze 3000 pakietów znalazły nabywców w 48 godzin, w 2018 w jedną dobę. Teraz, tempo jest większe o ponad połowę! Zainteresowanie jest tak duże, że momentami serwery firmy zajmującej się zapisami „zapychały się” – zapewniam jednak, że formularze działały i działają, a przestoje były jedynie chwilowe. Zachęcamy biegaczy do podejmowania decyzji o wzięciu udziału w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie bez zbędnej zwłoki – trzy lata temu cała pula numerów rozeszła się w ciągu około 3 miesięcy, w 2017 roku w miesiąc i 3 dni, rok temu w 15 dni… Jeśli dotychczasowe tempo się utrzyma, limit może zostać sprzedany przed 10. stycznia – dodaje dyrektor Gęstwa.

Wydaje się jednak, że przewidywania organizatorów są bardzo ostrożne. Stan zapisów na dziś, na godzinę 13:00 a więc półtorej doby po otwarciu rejestracji, wynosił 6 800 opłaconych uczestników i blisko 8 700 zarejestrowanych. To oznacza, że do dyspozycji biegaczy pozostało mniej niż połowa z przygotowanych pakietów startowych! W takim tempie zapisy skończą się jeszcze przed końcem weekendu.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Tegoroczna maksymalna liczba uczestników wynosi 13 000 biegaczy – o 1000 miejsc więcej w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Wszyscy biegacze po raz pierwszy wystartują z toru żużlowego Stadionu Olimpijskiego i po raz kolejny ukończą bieg wewnątrz areny. Trasa, którą będą pokonywać, zostanie wyznaczona ulicami Wrocławia w sposób jak najbardziej zbliżony do poprzednich półmaratonów w Stolicy Dolnego Śląska – tak, by pokazać najciekawsze miejsca miasta, umożliwiając jednocześnie jak najszybsze pokonanie dystansu.

Zapisy do wzięcia udziału w 7. PKO Nocny Wrocław Półmaratonie, który odbędzie się 15 czerwca, dostępne są pod adresem www.pol.wroclawmaraton.pl, po kliknięciu w „ZAPISZ SIĘ!” na stronie głównej. Numery startowe nadawane są po wypełnieniu formularza i dokonaniu opłaty startowej.

 

red.

Fot. FotoMaraton.pl