Runmageddon celuje w 100 tysięcy uczestników w 2019 roku

Jak informuje Runmageddon w osiemnastu ubiegłorocznych ekstremalnych biegach przeszkodowych wzięło udział 79 tysięcy osób. Wśród nich znalazło się 12 tysięcy dzieci w wieku 4-11 lat, które pokonały Runmageddon Kids oraz młodzież do 15. roku życia startująca w Runmageddon Junior. – W 2019 roku, idąc śladem poprzednich lat, chcemy ponownie zwiększyć popularność naszych biegów wśród dorosłych i dzieci lubiących sportowe wyzwania. Mierzymy wysoko, dlatego nasz cel to ponad 100 tysięcy uczestników – dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Runmageddonu. 

Najwięcej mężczyzn i debiutanów

Wśród osób, które w 2018 roku zdecydowały się podjąć sportowe wyzwanie Runmageddonu około 60 procent to mężczyźni, zaś 40 procent startujących to kobiety. Jak twierdzi Runmageddon w 2018 roku było ich więcej niż w poprzednim roku. W 2018 roku najczęściej startującą grupą wiekową były osoby między 25 a 34 rokiem życia, które stanowiły prawie 50 procent uczestników. Drugą co do wielkości grupą byli reprezentanci przedziału wiekowego 35-44 lata.

Zwraca uwagę wysoki odsetek debiutantów. W 2018 roku wśród 67 tysięcy dorosłych uczestników aż 33 tysiące osób wzięło udział po raz pierwszy, a ponad 14 tysięcy osób wystartowało w tegorocznych edycjach więcej niż dwa razy.

Rekruci rządzą

W 2018 roku uczestnicy mogli wystartować w pięciu formułach Runmageddonu. Do wyboru mieli: Intro (3 km i 15+ przeszkód), Rekrut (6 km i 30+ przeszkód), Classic (12 km i 50+ przeszkód), Hardcore (21 km i 70+ przeszkód) oraz Ultra (42 km i 140 przeszkód). Największą popularnością wśród zawodników cieszył się 6 kilometrowy dystans z ponad 30 przeszkodami. Na przestrzeni roku w formule Rekrut wzięła udziała ponad połowa wszystkich uczestników. Drugą najchętniej wybieraną formułą był dwunastokilometrowy Classic z ponad 50 przeszkodami.

Z danych przekazanych nam przez Runmageddon wynika, że wśród polskich eventów największą frekwencję odnotowano podczas dwudniowej imprezy w Garnizonie Modlin pod Warszawą, gdzie łącznie na starcie stanęło ponad 9 tysięcy osób. Drugim co do liczby uczestników był rozpoczynający sezon wiosenny, weekendowy event na Torze Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu, gdzie liczba startujących pobiła 8 tysięcy. Ponad siedmiotysięczną frekwencją w 2018 roku, cieszyły się również powakacyjne eventy w Krakowie, Gdańsku i w Lesznowoli.

W 2018 roku odbyło się 18 polskich edycji Runmageddonu oraz pierwszy raz w historii cyklu zorganizowano dwie edycje ekstremalnego biegu poza granicami kraju. Pierwsza z nich odbyła w marcu na Saharze w Afryce, a druga w październiku w górach Kaukazu na pograniczu  Europy i Azji. 

Runmageddon

Kiedy pierwszy zagraniczny Runmageddon w regularnej formule?

– W 2019 roku planujemy kilkanaście eventów w Polsce. Zapowiedzieliśmy już siedem z nich. Na naszej trasie znajdą się kolejno Warszawa, Wrocław, Ełk, Kraków, ponownie Warszawa, Trójmiasto, oraz Poznań. Poza granicami mamy zaplanowane dwa biegi. Pierwszy z nich w marcu na Saharze i drugi we wrześniu w górach Kaukazu, na pograniczu Europy i Azji. Ponadto szukamy trzeciej lokalizacji na imprezę Runmageddonu Global w 2020 roku  – informuje Biuro Prasowe Runmageddonu. – Rozwój franczyzy jest dla nas nadal ważnym wyzwaniem. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z krajów ościennych. Zamierzamy doprowadzić do organizacji pierwszego eventu w ramach regularnych formuł Runmageddonu za granicą w roku 2019 lub najpóźniej 2020 – zapowiadają organizatorzy. 

red na podstawie materiału prasowego