Komu uda się zdobyć pakiet na 11. edycję Wings for Life? Wkrótce start zapisów

8 listopada (środa) o godzinie 12:00 wystartują zapisy na Wings for Life World Run, czyli największy charytatywny bieg świata. W Polsce największą popularnością cieszyć powinny się miejsca na stacjonarny bieg w Poznaniu zaplanowany na 5 maja 2024 roku. Pieniądze ze sprzedaży pakietów pomogą w powrocie do sprawności tym, którzy jeszcze biegać nie mogą.

Niezwykły bieg

Wings for Life World Run odbywa się na trzy sposoby: masowych biegów flagowych w kilku lokalizacjach na świecie oraz indywidualnych lub grupowych biegów z aplikacją mobilną. Wszyscy uczestnicy startują jednocześnie i rywalizują w ramach jednego, globalnego rankingu wyników – niezależnie od wybranej lokalizacji i formuły biegu.

Każdy startujący ukończy bieg, a właściwie zostanie „złapany” przez ruchomą linię mety, wyznaczaną przez prawdziwy lub wirtualny Samochód Pościgowy. 100% opłat wpisowych trafia do Fundacji Wings for Life, której misją jest odnalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

fot. Bartek Woliński

Impreza co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne. W jubileuszowej 10. edycji w 2023 roku na całym świecie wystartowało ponad 200 tysięcy osób. Chętnych do biegu nie zabrakło także w Polsce. Komplet 8 tysięcy miejsc na bieg w Poznaniu w 2023 roku wyprzedał się w niespełna 2,5 godziny od startu rejestracji. W kolejnych miesiącach, do listy startowej dołączyło prawie 7 tysięcy polskich biegaczy z aplikacją.

Za chwilę zapisy

Zapisy na tegoroczny bieg Wings for Life w Poznaniu oraz indywidualne i grupowe biegi z aplikacją prowadzone będą od 8 listopada (godz. 12:00) na stronie internetowej www.wingsforlifeworldrun.com. Obowiązywać będzie limit 8 tysięcy miejsc na bieg stacjonarny, miejsca na bieg wirtualny nie są ograniczone liczbowo. Koszt wpisowego to odpowiednio 140 lub 80 złotych.

– Najpiękniejsze w tym biegu jest to, że każdy go ukończy. Każdy, kto 5 maja 2024 stanie na linii startu Wings for Life World Run w Poznaniu lub uruchomi Aplikację w innej lokalizacji. Nieważne, czy ktoś pobiegnie po życiówkę, czy wybierze spacer – prędzej czy później, każdy uczestnik w Polsce zobaczy lub usłyszy Adama Małysza w Samochodzie Pościgowym – podkreśla Paweł Januszewski, dyrektor sportowy biegu.

fot. Damian Kramski

Wśród tysięcy osób wspierających Wings for Life World Run w Polsce są także ambasadorzy wydarzenia. W poprzedniej edycji biegu uczestniczyli, m.in.: olimpijka Monika Pyrek (przebiegła 11,6 km), modelka Zuzanna Kołodziejczyk (12 km), lekkoatleta Adam Kszczot (25 km) i skialpinista Andrzej Bargiel (20,8 km).

–  To naprawdę wyjątkowy bieg, jeśli chodzi o ideę. Dzięki uczestnikom, w przyszłości na trasie Wings for Life World Run będą mogli znaleźć się wszyscy Ci, którzy obecnie cierpią z powodu urazów rdzenia kręgowego. To naprawdę duma i satysfakcja być częścią takiego wydarzenia – zachęca Katarzyna Szkoda, globalna zwyciężczyni 10. edycji biegu.

Źródło: Wings for Life

fot. w nagłówku Marcin Kin