Ruszyły zapisy na 41. Maraton Warszawski

Do startu największego ubiegłorocznego maratonu w kraju pozostało 8 miesięcy. To sporo czasu na przygotowanie się do pierwszego biegu na dystansie 42 km 195 m lub do treningu pod nową życiówkę. 

41. Maraton Warszawski wystartuje w niedzielę 29 września o godzinie 9:00. Organizatorzy zapewniają, że trasa jak zawsze poprowadzi przez najciekawsze miejsca stolicy, tak aby przyjemność z biegu mieli zarówno sportowi turyści jak i biegacze z Warszawy.

Ile kosztują pakiety startowe?

Zapisy na 41. Maraton Warszawski właśnie się rozpoczęły. Aby zarezerwować miejsce na liście startowej wystarczy wejść na stronę wydarzenia, kliknąć przycisk „Zapisz się” i postępować zgodnie z instrukcjami. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału i przypominają: im szybciej – tym lepiej.

Do końca marca obowiązują najniższe stawki opłaty startowej, a biegacze mają do wyboru kilka opcji pakietów startowych. Ceny zaczynają się od 120 złotych – tyle kosztuje opcja bez koszulki. Aby otrzymać bawełniany t-shirt trzeba będzie zapłacić 19 złotych więcej, a z koszulką techniczną od New Balance, nowego partnera sprzętowego Fundacji Maratonu Warszawski pakiet kosztuje 169 zł.

Ceny pakietów zakupionych w dniach 1 kwietnia – 31 sierpnia będą o 30 zł wyższe. Kolejny raz opłata wzrośnie od 1 września, o kolejne 50 zł.

Na mecie zeszłorocznego  biegu zameldowało się 7541 biegaczy, tym samym był to największy polski bieg na dystansie 42,195km w 2018 roku. Jubileuszowy 40. PZU Maraton Warszawski nawiązywał do tradycji pierwszego maratonu, który w nietypowy sposób łączył sport ze sztuką. Najlepsi Polacy, poza nagrodami pieniężnymi, otrzymali obrazy zdolnych polskich artystów.

Maraton Warszawski

#BiegamDobrze po raz piąty

Impreza od 2015 roku ma wymiar charytatywny. W ramach akcji #BiegamDobrze biegacze mogą wspierać wybrane przez siebie fundacje, wśród których znajdują się m.in.: Rak’n’Roll, Spartanie Dzieciom, WWF, Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Synapsis, Non Iron, Fundacja Wcześniak, UNICEF oraz PAH. W ramach ubiegłorocznego maratonu i biegów towarzyszących uczestnicy zebrali ponad pół miliona złotych.

Od 37. edycji biegu, kiedy zainaugurowano akcję #BiegamDobrze, uczestnicy zgromadzili na cele charytatywne już w sumie 4 miliony złotych.

Wszystkie informacje oraz regulamin zawodów dostępne są na stronie internetowej.

red