Szymon Kulka wznawia treningi. Na wiosnę pobiegnie półmaraton

Szymon Kulka wraca do treningów po kontuzji stopy, która w listopadzie wykluczyła go z maratońskiego debiutu. 25-letni zawodnik z Ropy nie odkłada planów startu na dystansie 42,195km, ale na wiosnę raczej skoncentruje się na półmaratonie. – Jak ze zdrowiem będzie dobrze, na pewno będę chciał pobiec maraton na jesieni – zapowiada.

Szymon Kulka kilka miesięcy przygotowywał się do maratońskiego debiutu, który zaplanowany był w listopadzie ubiegłego roku podczas Beirut Marathon rozgrywanym w randze Wojskowych Mistrzostw Świata. Niestety w ostatnim starcie przed tą próbą podczas Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w przełajach zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża doznał kontuzji stopy i ostatecznie do Libanu nie poleciał.

– Powoli wychodzę na prostą. Od początku lutego wznawiam trening, ale prawdopodobnie na wiosnę nie zadebiutuję w maratonie. Myślę, że tylko połówkę uda się wystartować – powiedział nam Szymon Kulka. – Liczę, że uda mi się wrócić do pełnej dyspozycji, bo mój organizm raczej szybko się odbudowuje po kontuzji – dodał.

Jeszcze nie wiadomo dokładnie, w którym półmaratonie wystartuje Szymon Kulka. – Prawdopodobnie będzie to jeden z biegów w Polsce. Lubię biegać w Poznaniu, w którym notowałem udane starty. Jeszcze nie podjąłem decyzji w tej sprawie, więc wszystko się może zdarzyć – powiedział.

Szymon Kulka faktycznie ma dobre wspomnienia ze startów w stolicy Wielkopolski.  Zwyciężył ubiegłoroczny PKO Poznań Półmaraton z wynikiem 1:04:33, a rok wcześniej był czwarty z czasem 1:03:52. We wrześniu ubiegłego roku w Pile wywalczył tytuł Mistrza Polski w półmaratonie uzyskując wynik 1:05:13.

md

Fot. Jakub Kaczmarczyk