Trasa 14. Półmaratonu Warszawskiego bez niespodzianek

Na dokładnie 60 dni przed startem największego od lat półmaratonu w kraju organizatorzy zaprezentowali trasę biegu. Niespodzianek nie ma, uczestnicy 14. Półmaratonu Warszawskiego pobiegną 31 marca dokładnie tymi samymi ulicami, co w ubiegłym roku. 

Jak czytamy w komunikacie, który trafił do naszej redakcji zeszłoroczna trasa półmaratonu spotkała się z bardzo dobrymi opiniami biegaczy. Jest szybka, atrakcyjna wizualnie, pozwala na komfortową organizację stref startu i mety dla kilkunastu tysięcy uczestników i ich kibiców. Przebieg jest też optymalny pod kątem czasowych zmian w organizacji ruchu. 

Z Konwiktorskiej na Wisłostradę

Start półmaratonu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim.

Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Link mapy w wysokiej rozdzielczości

Jak podaje Biuro Prasowe Półmartonu Warszawskiego na listach startowych imprezy jest już ponad 8,5 tysiąca osób.

– Zapisy na bieg nadal trwają. Wystarczy wejść na stronę pzupolmaratonwarszawski.com i kliknąć przycisk „Zapisz się”. Radzimy nie zwlekać z deklaracją udziału do ostatniej chwili – z końcem lutego wzrasta stawka opłaty startowej, a po 22 marca liczba pakietów będzie ograniczona – mówi Magda Skrocka, Dyrektor ds Komunikacji Fundacji Maraton Warszawski.

Największy półmaraton w Polsce

Półmaraton Warszawski jest jednym z największych biegów ulicznych w Polsce i jednym z największych na tym dystansie w Europie. Ubiegłoroczną edycję imprezy ukończyło prawie 12,5 tysiąca uczestników.

Pod koniec 2018 roku warszawski bieg otrzymał certyfikat Road Race Silver Label przyznawany przez międzynarodową organizację IAAF. Imprezie towarzyszy też największa biegowa akcja charytatywna w kraju – #BiegamDobrze. Tegoroczny cel to milion złotych zebrany na rzecz organizacji dobroczynnych przez uczestników biegu.

mat pras.

fot. FotoMaraton.pl