Uczestnicy Wings For Life nagrają wspólny film

Już za cztery miesiące, 5 maja 2019 roku, miłośnicy biegania i niesienia dobra pobiegną w Poznaniu i w 11 innych lokalizacjach na całm świecie dla tych, którzy nie mogą. Społeczność, która zrodziła się wokół Wings for Life World Run działa jednak cały rok i na początek nowego, rozpoczęła akcję-video, w której planuje „obiec świat”. Dołączyć może do niej każdy: osoba wciąż rozważająca udział, zapisana na bieg w jednej z dwunastu lokalizacji lub uczestnik biegu z aplikacją (App Run). Również dla tych ostatnich organizatorzy przygotowali w tym roku pamiątkowe koszulki.

Jak dołączyć do video-biegu dookoła świata? Wystarczy nagrać nieruchomo ustawionym telefonem krótki film, na którym przebiegamy przed obiektywem kamery z lewej do prawej strony. Kilkusekundowe ujęcia można wyróżnić wyborem nietypowej lokalizacji bądź niecodziennym strojem – im kreatywniej, tym lepiej! Gotowe video należy wysłać w wiadomości prywatnej do @WingsForLifeWorldRun na Facebook’u lub wrzucić na swojego Instagrama oznaczając @wlfworldrun. Akcja potrwa do 12 stycznia, a udział w niej zapowiedziało już pełne grono ambasadorów.

Z nadesłanych przez biegaczy z całego świata filmów powstanie kompilacja, która pozwoli symbolicznie wypełnić misję okrążenia globu i zachęcenia ludzi do wzięcia udziału w 6. edycji Wings for Life World Run. Przypomnijmy, że 100% datków i opłat wpisowych za udział w biegu przekazywanych jest na konto fundacji finansującej badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Impulsem do dalszego działania i pomocy z pewnością są informacje i raporty, z drugiej połowy 2018 roku, o pierwszych sukcesach badań i pierwszych krokach sparaliżownych.

Polacy pokochali ten biegi i już w pierwszą niedzielę maja, o godzinie 13:00, po raz szósty rozpoczną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym. Na liście startowej tzw. Flag Run w Poznaniu jest już ponad 3200 uczestników, liczba zapisanych wzrata z dnia na dzień w rekorodowym tempie i wszystko wskazuje na to, że pula 8000 miejsc zostanie zapełniona już przed majówką.

– Musicie spróbować tego formatu! To niesamowity bieg absolutnie dla wszystkich, na każdym poziomie zaawansowania. Nie ma obawy, że nie dotrwa się do mety, bo ona sama po Was przyjdzie – namawia niezdecydowanych Dominka Stelmach, wielokrotna zwyciężczyni i aktualna rekordzistka Wings for Life World Run.

W Światowym Biegu Wings for Life można jednak wziąć udział w dowolnej lokalizacji, dzięki specjalnej aplikacji mobilnej. W tym roku polska firma 4F nawiązała globalną współpracę z organizatorami biegu i zapewnia uczestnikom App Run limitowaną pulę okazjonalnych koszulek technicznych. Aby otrzymać pakiet startowy drogą pocztową należy zarejestrować się na oficjalnej stronie do 27 stycznia. Liczba T-shirtów jest limitowana.

 mat pras.