3. ESTEL Jurajski Bieg Kobiet jeszcze piękniejszy i bardziej kobiecy

Jurajski Bieg Kobiet odbędzie się w tym roku po raz trzeci. Będzie to edycja najbogatsza i najbardziej kobieca. A to za sprawą nowego sponsora oraz wyjątkowo eleganckiej oprawy imprezy. Jej uczestniczki otrzymają na mecie piękny medal w kształcie ważki, który może służyć jako biżuteria. Dodatkowo mogą też zamówić kobiecą koszulkę z motywem biegu. W pakietach startowych znajdą się próbki kosmetyków. I to nie koniec atrakcji…

Wydarzenie jest dedykowane kobietom… i nie tylko. Choć panie czekają z racji ich święta specjalne przywileje, panowie także są mile widziani. Mogą wystartować na dowolnym dystansie. Przewidziano dla nich klasyfikację open. Płeć piękna może liczyć na dodatkowe wyróżnienia w kategoriach wiekowych. Coś dla siebie znajdą też dzieci. Te do 12 roku życia mogą wziąć udział w  biegu na dystansie 1 km. Starszych czeka 2,5, 5, 10 lub 15 kilometrów. Miłośniczki i miłośnicy nordic walking mają do pokonania 10 km.

Atrakcją jest także urokliwa trasa z widokiem na olsztyński zamek znany z biegu 12h. Mamy też nadzieję na słoneczną, wiosenną pogodę – zapowiada organizator Łukasz Maletz. – Każdy pakiet startowy można rozbudować o wyjątkową czarną koszulkę ze złotym nadrukiem ważki, chustę wielofunkcyjną oraz kubek. W pakiecie startowym znajdą się między innymi próbki kosmetyków i kupony rabatowe a na podium czekają zestawy od ESTEL Poland, bony na zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne, masaże oraz coś dla smakoszy kawy czy dobrego ciasta.

Jurajski Bieg Kobiet

Sponsorem tytularnym imprezy została w tym roku marka ESTEL: – Cieszymy się, że marka ESTEL Polska jest sponsorem tytularnym Jurajskiego Biegu Kobiet, który odbędzie się w Olsztynie. Jednak nie warmińskim, gdzie nasza firma ma siedzibę, ale jurajskim, który oferuje idealne warunki do biegów przełajowych – mówi Sławomir Gach, Dyrektor ESTEL Polska. – Życzymy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom pobicia swoich życiowych rekordów i wszystkiego dobrego!

3. ESTEL Jurajski Bieg Kobiet odbędzie się w sobotę 9 marca w Olsztynie Jurajskim. Biuro zawodów i start będą ulokowane na parkingu pod Górą Biakło. Zapisy są dostępne na stronie www.estelbiegkobiet.pl i potrwają do 6.03.2019 lub do wyczerpania limitu miejsc. Panie za udział w biegu lub marszu płacą 40 zł, panowie 50 zł. Płeć piękną obowiązuje także niższa opłata za wyjątkową koszulkę techniczną z logo biegu. Na specjalną prośbę możliwość zamawiania tańszych koszulek przedłużono do 25.02. Panie zapłacą więc 15 zł, panowie 25 zł.

Jurajski Bieg Kobiet

ESTEL Jurajski Bieg Kobiet jest drugą rundą Grand Prix Powiatu Częstochowskiego, jest także wliczany w skład Grand Prix Miasto Sportu – organizatora wydarzenia.

Patronat Honorowy nad biegiem sprawują: Krzysztof Smela – Starosta Powiatu Częstochowskiego oraz Tomasz Kucharski – Wójt Gminy Olsztyn.

 

mat.pras

Fot. UG Olsztyn Jurajski