Adam Małysz będzie gonił biegaczy w Poznaniu

Adam Małysz nie zamierza oddawać miejsca za kierownicą Samochodu Pościgowego. Kapitan Wąs ogłosił w swoim komiksie, że 5 maja ponownie będzie gonił uczestników Wings for Life World Run. Od startu 6. edycji dobroczynnego biegu z ruchomą metą dzielą nas niespełna trzy miesiące. Uczestnicy z całego świata zaczynają specjalne treningi, a na listach startowych robi się coraz ciaśniej. Organizator poinformował dzisiaj, że na imprezę w Poznaniu zapisanych jest już 5 tysięcy osób. 

Przypomnijmy, że Światowy Bieg Wings for Life wyróżnia się nie tylko wyjątkowym celem, jakim jest zbieranie środków na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym, ale i nietypowym formatem sportowym. 30 minut po starcie biegaczy na trasę wjeżdża Samochód Pościgowy, czyli meta wyścigu. Wyrusza z początkową prędkością 15 km/h i stopniowo zwiększa prędkość. Biegacze kończą swój udział w momencie, w którym samochód ich dogoni. Globalnym zwycięzcą zostaje ostatnia osoba na trasie.

Za kółkiem Kapitan Wąs

W wolnej jeździe w dobrej wierze specjalistą jest Adam Małysz, który wsiądzie za kółko ruchomej mety po raz czwarty z rzędu, a udział potwierdził w swoim stylu, z przytupem. W zeszłym roku ogłosił to spod Wielkiej Krokwi, w dniu drużynowego zwycięstwa polskich skoczków w Zakopanem. W tym, postawił na humorystyczny komiks przedstawiający jego perypetie w świecie narciarskich skoków i sportowych gwiazd, który fani Małysza śledzą w ukazującej się co tydzień serii na stronie redbull.com.

Wings for LifeOrzeł z Wisły doskonale wie, jak to jest uciekać, nie gonić. Podczas I edycji w 2014 roku wystartował ramię w ramię z innymi biegaczami i pokonał 19,18 km. Wtedy za sterami siedział rajdowiec, Michał Kościuszko. Adam poza deklaracją wejścia za stery Samochodu Pościgowego założył również swoją drużynę, do której zaprasza wszystkich uczestników Wings for Life World Run. Przed startem fani będą mogli się z nim spotkać w miasteczku zawodów.

Wings for Life

Sposobów na ucieczkę przed metą jest wiele. Jedni stawiają na spektakularny start, inni na równe tempo. Cześć chce pokonać symboliczne 5 km, inni 30. Na oficjalnej stronie biegu wystartował właśnie cykl treningowy skierowany dla biegaczy na różnych poziomach. Rozpiski przygotowuje Paweł Krochmal, trener biegania.

Czy będzie komplet uczestników?

Wszystko wskazuje na to, że 5 maja w Poznaniu wystartuje komplet 8 tysięcy uczestników. Do biegu pozostały niecałe 3 miesiące, na liście jest już 5 tysięcy nazwisk. Organizatorzy zapewniają, że wszyscy zgłoszeni do 11 marca pobiegną z imiennym numerem startowym. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, którego projekt wybierają właśnie sami zainteresowani w głosowaniu na fanpage’u WingsforLifeWorldRun.

Zapisy do biegu Wings For Life trwają na tej stronie.

 

mat.pras

Fot. Damian Kramski / Marcin Kin